Barrichello: Nový technický tým Williamsu se snaží, ale je na začátku

Rubens Barrichello je spokojený se směrem, kterým se po reorganizaci technických oddělení ubírá Williams, ovšem na výrazné zlepšení formy je příliš brzy.
Barrichello: Nový technický tým Williamsu se snaží, ale je na začátku

V Singapuru převzal technické vedení Williamsu na okruzích Mark Gillan od Sama Michaela, a skončila tak jedna éra této britské stáje. "Tým stojí na základech toho, co Sam vybudoval v minulosti, a Mark je teď na začátku," komentoval Barrichello situaci pro Autosport. "Chválí nás a odvážně se postavil problémům, které máme, je to pohoda."

Gillian ale není sám, kdo má Williams vrátit na přední pozice. Technické vedení týmu v továrně má na starost Mike Coughlan, šéfem aerodynamiky je Jason Sommerville.

"Nejdůležitější je se pokusit dát všechno dobře dohromady. Chci, aby Mike Coughlan, Jason Sommerville a Mark Gillan pochopili, co se celý rok dělo, na co jsem si stěžoval a proč jsou tu některé problémy větší než jiné," pokračoval brazilský jezdec.

"Samozřejmě jsou tu stále nové tváře, ale rychle poznávají naše problémy. Auto pro příští rok bude úplně jiné, ale pořád se v továrně dějí věci, které musíme zlepšit, které se příští rok dít nemůžou. Myslím, že máme dobrý tým, který věci mění."

Letošní sezóna vyšla Williamsu špatně a poslední závody na tomto faktu už nemůžou nic moc změnit. Prioritou je rok 2012, ale letošní auto v Grove stále vyvíjejí, několik úprav nasadí v Indii.

"Není to mnoho věcí, ale auto můžeme postupně pořád vylepšovat. Tým se hodně snaží, abychom to zvládli, měli lepší výkonnost a víc bodů, abychom získali lepší pozici v poháru konstruktérů," dodal Barrichello.

Williams je v současnosti v šampionátu týmů až devátý s pouhými pěti body. Na osmé Toro Rosso jich ztrácí 20.

Diskuze (21) Další článek: Automobilka Renault už nechce, aby tým formule 1 nesl její jméno