Barrichello lituje Trulliho odchodu

Generační obměna pomalu finišuje, v současném jezdeckém poli jsou už pouze dva piloti, kteří ve formuli 1 závodili i v devadesátých letech.
Barrichello lituje Trulliho odchodu

Zmiňovanými výjimkami jsou Michael Schumacher a Pedro de la Rosa. U obou to navíc před časem vypadalo, že s jejich kariérou pilota formule 1 je konec. Schumacher poprvé helmu na hřebík pověsil po sezoně 2006. De la Rosa si přes léta vybudoval pověst spolehlivého testovače, který ovšem dostával příležitost zazávodit si povětšinou ve chvílích, kdy nemohl nastoupit jeden ze závodní dvojice jeho zaměstnavatele (zaskočil za Juana Pabla Montoyu v McLarenu a Sergia Péreze v Sauberu).

Dva jejich kolegové, Rubens Barrichello a Jarno Trulli, se museli se svými místy ve formuli 1 rozloučit. V obzvlášť nezáviděníhodné situaci se ocitl zejména Trulli, jenž ještě v únoru mohl počítat s tím, že letos bude závodit za Caterham. Dokonce se účastnil testování, 17. února ovšem stáj oznámila, že italský pilot bude nahrazen Vitalijem Petrovem. Poprvé od roku 1969 tedy na startu neuvidíme ani jednoho Itala. Nabídky z jiných motoristických sérií se Trullimu sice hrnou, zatím ale není jasné, co bude mít letos na práci.

"Je mi líto, že Jarna Trulliho neuvidíme v roce 2012 na startovním roštu. Peníze vládnou světu," uvedl Barrichello na svém profilu na twitteru.

V případě obou je veřejným tajemstvím, že nebyli vyměněni z důvodu nespokojenosti s jejich výkony. Barrichello se sice s Maldonadem zapotil podstatně více než předešlý rok s Hülkenbergem, přesto ho ale dokázal porazit. Trulli se sice Kovalainena nedokázal držet tak srdnatě jako v minulosti, v konečné tabulce ovšem byl před svým kolegou díky většímu počtu lepších umístění.

"Bylo mi jasné, že k rozchodu s Caterhamem může dojít, jelikož jeho finanční situace nasvědčovala tomu, že se poohlédne po finančně lépe zajištěném pilotovi," řekl Trulli.

O Barrichellově postesku nad situací ve formuli 1 ovšem můžeme polemizovat. Platící jezdci se ve formuli 1 objevovali vždy, byť jsme na to nebyli zvyklí v případě týmů jako Williams. Ostatně i pro své momentální angažmá v IndyCar musel Rubinho sehnat sponzora, který týmu KV Racing Technology údajně přinesl tři a půl milionu dolarů. Podle všeho ale dobře udělal, celkově klidnější a přátelštější atmosféru za oceánem si pochvaluje. Dařilo se mu i v posledních testech na Sebringu, kdy se pohyboval na předních místech výsledkových tabulek.

Další článek: Hamilton vstupuje do sezony v dobrém rozpoložení

Témata článku: ,