Barrichello je před svojí osmnáctou sezónou ve formuli 1 optimista

Rubens Barrichello je nejzkušenějším jezdcem v historii formule 1 a svůj rekordní počet 284 startů v Grand Prix letos ještě rozšíří. A věří, že s dobrými výsledky, protože je Williams ve slibné formě.

"Jsem nadšený, že vstupuji do své osmnácté sezóny," řekl brazilský veterán. "Jsem velmi motivovaný a v mnohem lepší fyzické kondici než kdy předtím. Také jsem rád, že jezdím za Williams. Do týmu jsem zapadl a přijde mi, jako bych tu byl už pět let! Myslím, že jsme silní, jsem optimista, ale těžko soudit, jak na tom jsme. Počkám si a uvidím. Lhal bych, kdybych řekl, že mým cílem není vyhrávat závody a zvítězit v šampionátu."

Barrichello je přesvědčený, že Williams odvedl v testech dobrou práci na všech frontách. Důležitý je z pohledu týmu motor. Letos bude po tříleté spolupráci s Toyotou znovu startovat s agregáty Cosworth.

"FW32 najel v zimních testech s motorem Cosworth téměř 7000 kilometrů," uvedl technický ředitel týmu Sam Michael. "Se spolehlivostí jsme velmi pokročili a stále pracujeme na dalším zlepšení, i když na vzdálenostech, které bychom v Grand Prix absolvovat neměli."

"Výkonnost byla v testech slušná, ale Bahrajn nám řekne, jak na tom jsme. Většinu věcí z kompletu pro Bahrajn jsme testovali v Barceloně, zatímco pár dalších dílů nasadíme rovnou do závodu."

Po boku Barrichella debutuje u Williamsu Nico Hűlkenberg. "Být jezdcem formule 1 je skvělý pocit a před Bahrajnem jsem velmi natěšený," řekl. "Jako testovací jezdec jsem se hodně naučil, což mě připravilo na nadcházející sezónu. Práce v továrně mi také pomohla pochopit vůz po technické stránce. Nebudu díky tomu rychlejší, ale pomůže mi to s nastavením."

Další článek: Schumacher věří, že bude bojovat o titul, ale Ecclestone si tím jistý není

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen