Barrichello: Bude někdo závodit déle než já? Možná Alonso nebo Hamilton

Rubens Barrichello loni překonal hranici 300 závodů ve formuli 1 a letos bude svoji rekordní šňůru prodlužovat. Překonat ho v počtu startů podle něj nebude snadné, ale ani nemožné.
Barrichello: Bude někdo závodit déle než já? Možná Alonso nebo Hamilton

"Jednoduché to nebude, nemyslím, že to někdo dokáže jen tak," řekl Barrichello pro Autosport. "Nejblíž je asi Michael (Schumacher - 267 startů). Snadné to nebude. Dokázat se to samozřejmě dá, ale nemyslím, že by to bylo snadné. Ve formuli 1 vidíte mladé jezdce přicházet a odcházet, protože konkurence je velmi tvrdá."

"Nevydaří se jim závod a jsou propuštěni. Já jsem tu tak dlouho. Zřejmě to může dokázat někdo jako Hamilton nebo Alonso, když budou pořád vyhrávat, protože jsou dobří, a takhle by pokračovali a líbilo by se jim to."

Barrichello má podle různých záznamů 303 až 306 startů do Grand Prix. To protože se ne všichni shodnou, jakou účast v závodním víkendu lze už považovat i za účast v Grand Prix. Pokud tedy nenastanou žádné výjimečné okolnosti, překoná letos hranici 320 závodů. Motivaci má pořád stejnou.

"Vede mě vášeň," vysvětloval. "Jednoho dne zmizí, a to bude konec. Zjistím to rychle. Moje žena na mě pořád zírá a říká: ´Jak dlouho budeš pokračovat?´ Nevím. Prostě to miluju. Moje žena mi už několikrát řekla, a nestalo se to jen jednou nebo dvakrát, abych ráno zavolal svému inženýrovi. ´Jmenuje se Tony? Mluvil jsi s ním celou noc (ze spaní). Zavolej mu.´ Pořád na to moc myslím..."

Diskuze (62) Další článek: Prodej formule 1 v roce 2006 byl podezřelý, německá policie zatýkala
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10