Barrichello: Bude někdo závodit déle než já? Možná Alonso nebo Hamilton

Rubens Barrichello loni překonal hranici 300 závodů ve formuli 1 a letos bude svoji rekordní šňůru prodlužovat. Překonat ho v počtu startů podle něj nebude snadné, ale ani nemožné.
Barrichello: Bude někdo závodit déle než já? Možná Alonso nebo Hamilton

"Jednoduché to nebude, nemyslím, že to někdo dokáže jen tak," řekl Barrichello pro Autosport. "Nejblíž je asi Michael (Schumacher - 267 startů). Snadné to nebude. Dokázat se to samozřejmě dá, ale nemyslím, že by to bylo snadné. Ve formuli 1 vidíte mladé jezdce přicházet a odcházet, protože konkurence je velmi tvrdá."

"Nevydaří se jim závod a jsou propuštěni. Já jsem tu tak dlouho. Zřejmě to může dokázat někdo jako Hamilton nebo Alonso, když budou pořád vyhrávat, protože jsou dobří, a takhle by pokračovali a líbilo by se jim to."

Barrichello má podle různých záznamů 303 až 306 startů do Grand Prix. To protože se ne všichni shodnou, jakou účast v závodním víkendu lze už považovat i za účast v Grand Prix. Pokud tedy nenastanou žádné výjimečné okolnosti, překoná letos hranici 320 závodů. Motivaci má pořád stejnou.

"Vede mě vášeň," vysvětloval. "Jednoho dne zmizí, a to bude konec. Zjistím to rychle. Moje žena na mě pořád zírá a říká: ´Jak dlouho budeš pokračovat?´ Nevím. Prostě to miluju. Moje žena mi už několikrát řekla, a nestalo se to jen jednou nebo dvakrát, abych ráno zavolal svému inženýrovi. ´Jmenuje se Tony? Mluvil jsi s ním celou noc (ze spaní). Zavolej mu.´ Pořád na to moc myslím..."

Diskuze (62) Další článek: Prodej formule 1 v roce 2006 byl podezřelý, německá policie zatýkala
10:45 | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.