Barrichello: Bude někdo závodit déle než já? Možná Alonso nebo Hamilton

Rubens Barrichello loni překonal hranici 300 závodů ve formuli 1 a letos bude svoji rekordní šňůru prodlužovat. Překonat ho v počtu startů podle něj nebude snadné, ale ani nemožné.
Barrichello: Bude někdo závodit déle než já? Možná Alonso nebo Hamilton

"Jednoduché to nebude, nemyslím, že to někdo dokáže jen tak," řekl Barrichello pro Autosport. "Nejblíž je asi Michael (Schumacher - 267 startů). Snadné to nebude. Dokázat se to samozřejmě dá, ale nemyslím, že by to bylo snadné. Ve formuli 1 vidíte mladé jezdce přicházet a odcházet, protože konkurence je velmi tvrdá."

"Nevydaří se jim závod a jsou propuštěni. Já jsem tu tak dlouho. Zřejmě to může dokázat někdo jako Hamilton nebo Alonso, když budou pořád vyhrávat, protože jsou dobří, a takhle by pokračovali a líbilo by se jim to."

Barrichello má podle různých záznamů 303 až 306 startů do Grand Prix. To protože se ne všichni shodnou, jakou účast v závodním víkendu lze už považovat i za účast v Grand Prix. Pokud tedy nenastanou žádné výjimečné okolnosti, překoná letos hranici 320 závodů. Motivaci má pořád stejnou.

"Vede mě vášeň," vysvětloval. "Jednoho dne zmizí, a to bude konec. Zjistím to rychle. Moje žena na mě pořád zírá a říká: ´Jak dlouho budeš pokračovat?´ Nevím. Prostě to miluju. Moje žena mi už několikrát řekla, a nestalo se to jen jednou nebo dvakrát, abych ráno zavolal svému inženýrovi. ´Jmenuje se Tony? Mluvil jsi s ním celou noc (ze spaní). Zavolej mu.´ Pořád na to moc myslím..."

Další článek: Prodej formule 1 v roce 2006 byl podezřelý, německá policie zatýkala

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.