Barcelona vyžaduje vysoký přítlak, ten McLarenu zatím schází

Ve Wokingu očekávají náročný závodní víkend.
McLaren se rozhodl nasazovat na svůj vůz nové díly postupně v každém závodě, takže má trochu obavy, že bude obtížné v Barceloně konkurovat soupeřům, kteří nasadí velké balíky úprav. Navíc rychlé zatáčky okruhu v Montmelu odhalí některé slabiny MP4-24.

"Po tak pozitivním výkonu v Bahrajnu velmi dobře víme, že charakteristiky okruhu v Barceloně nebudou našemu vozu tolik vyhovovat. Navíc nebudeme mít větší úpravy, jako některé další týmy, protože jsme několik nových dílů nasadili již v zámořských závodech. Takže bude zajímavé zjistit, jak na tom jsme. Nicméně, inženýři věří, že náš nový difuzor a přední křídlo nám pomůžou znovu pokročit směrem k čelu startovního roštu," uvedl Lewis Hamilton.

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh již dříve přiznal, že nasazování nových dílů v každém závodě může vývoj vozu z dlouhodobého hlediska poškodit, ale tento postup byl vzhledem k velmi slabé výkonnosti nutností.

"Vzhledem k tomu, že by naši soupeři měli tento víkend v Barceloně nasadit významná vylepšení, očekáváme, že budeme muset o body znovu bojovat. A i když Katalánský okruh, který vyžaduje vysoký přítlak, může odhalit některé slabiny MP4-24, jsou všichni v týmu motivováni a věří, že dokážeme udržet získanou sílu, abychom se tento víkend znovu přiblížili čelu startovního pole," řekl Whitmarsh.

Norbert Haug považuje Grand Prix Španělska za tu správnou zkoušku, která ukáže pravé rozložení sil. "Očekávám extrémně těžký víkend. Jsme uprostřed intenzivního procesu, v rámci kterého se snažíme dohnat ztráty. Ve srovnání s naší konkurenceschopností z předchozích dvou sezón jsme stále velmi vzdáleni formě, ve které bychom chtěli být. Náš tým pracuje velmi tvrdě na významnějším zlepšení v oblasti aerodynamiky, hlavně v oblasti přítlaku, ale budeme na to potřebovat více času," dodal.
Další článek: V roce 2010 bude platit zákaz tankování a předehřívání pneumatik

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.