Barcelona nebude Mercedesu sedět, avizuje Schumacher

Michael Schumacher se domnívá, že jeho tým nebude v Grand Prix Španělska mířit nejvýše, protože okruh v Montmelu svými vlastnostmi nevyhovuje Mercedesu W03.
Barcelona nebude Mercedesu sedět, avizuje Schumacher

Nico Rosberg po testu v Mugellu prohlásil, že se Mercedes potřebuje zlepšit v rychlých zatáčkách, což znamená především vylepšení aerodynamiky. A ta je v Barceloně velmi důležitá.

"Pozitivní na tom testu bylo, že jsme se mohli opravdu soustředit na úpravy, na kterých jsme chtěli pracovat," řekl Schumacher. "Měli bychom tak mít dobrý základ pro další vývoj, i když možná ne pro následující závod."

"Barcelona je trať, na které jsme hodně jezdili, proto víme, že nám její vlastnosti úplně nehrají do karet. Ale i tak se určitě budeme snažit udělat maximum a dál pracovat na zlepšení."

Mercedes se ve většině letošních závodů trápil s pneumatikami, což je oblast, ve které se podle Rosberga posunul vpřed díky práci, kterou odvedl v Itálii.

"Test tento týden v Mugellu byl pro nás velmi pozitivní a já věřím, že do Barcelony přijedeme s mnohem lepším chápáním pneumatik a nastavení našeho vozu," uvedl mladší z německých jezdců Mercedesu. "Navzdory tomu, že okruh dobře známe, nás čeká hodně práce, a měla by to být dobrá výzva."

Další článek: Alonso odmítá Massovu kritiku, považuje ho za jednoho z nejlepších jezdců