Barcelona a Valencie se dohodly na střídání, hlásí Španělé

Od příští sezóny by se na území Španělska měla jet každý rok jen jedna Grand Prix, dohodly se na tom okruhy v Barceloně a Valencii. Zbývá získat souhlas Bernieho Ecclestona.
Barcelona a Valencie se dohodly na střídání, hlásí Španělé

Ecclestone prosazuje střídání španělských okruhů dlouhodobě. Kvůli ostatním zájemcům o místo v kalendáři se mu nehodí, aby jakákoliv země měla více než jeden závod ročně. Pořadatelé v Barceloně a Valencii mu dlouho odolávali, ale nakonec podlehli, a to především pod tíhou finančních problémů.

Šéf formule 1 prohlásil už na začátku letošní sezóny, že se letos jedou ve Španělsku dva závody naposledy. Ovšem teprve teď to potvrdili i Španělé, podle listu Marca ohlásili prezidenti Katalánska a Valencie, že je dohoda o střídání uzavřená.

Podle ní se má Grand Prix konat v Barceloně v lichých letech, tedy 2013, 2015, 2017 a 2019, zatímco v sudých 2014, 2016 a 2018 se pojede ve Valencii. Tímto způsobem se v Německu střídají Hockenheim a Nürburgring.

Aby Španělé mohli tento scénář realizovat, potřebují ještě souhlas Bernieho Ecclestona, a to nejen se střídáním, ale také se snížením poplatku za závod, takže uzavřená tato záležitost ještě není.

Další článek: Montreal je poslední trať, na které Red Bull ještě nevyhrál