Baku přineslo McLarenu dosud nejúspěšnější víkend

Letos poprvé bodovali v rámci víkendu formule 1 oba piloti McLarenu, když Carlos Sainz Jr. skončil ve Velké ceně Ázerbájdžánu na sedmé pozici a Lando Norris dojel v ulicích Baku osmý.
Baku přineslo McLarenu dosud nejúspěšnější víkend

Sainz Jr. si po startu z deváté pozice dojel v Ázerbájdžánu pro své první body od chvíle, co před letošní sezónou přestoupil k McLarenu.

„Jsem rád, že jsem dnes získal dobré body. Věděl jsem, že je to jen otázkou času a toho mít klidný závod. Dnes jsme v průběhu celého závodu ukázali solidní rychlost,“ řekl Sainz Jr.

„Gratuluji všem v týmu k tomu, že jsme letos poprvé bodovali s oběma vozy. Musíme však stále tlačit, musíme být ambiciózní a mířit výše! Je to hezká vzpruha před mým domácím závodem,“ dodal.

Lando Norris po startu ze sedmé pozice dojel osmý, když využil virtuálního safety caru ke druhé zastávce v boxech, při které se vrátil ze střední směsi na měkkou směs pneumatik.

„Celkově to byl pro nás jako tým dobrý závod. Dojet letos poprvé s oběma vozy na bodech je dobré. Celý závod byl velmi dobrý. Můj start byl zřejmě nejlepší, jaký jsem zatím v sezóně předvedl a neudělal jsem žádné chyby. V prvním stintu jsem trochu dříve zničil pneumatiky, tak jsem přezul na střední směs. Měl jsem dobrý prostřední stint a po aktivování virtuálního safety caru jsme se rozhodli vyzkoušet měkké pneumatiky,“ popsal Norris.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ve Španělsku to musíme zvrátit, vyzývá Vettel Ferrari

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10