Baku přineslo McLarenu dosud nejúspěšnější víkend

Baku přineslo McLarenu dosud nejúspěšnější víkend

Letos poprvé bodovali v rámci víkendu formule 1 oba piloti McLarenu, když Carlos Sainz Jr. skončil ve Velké ceně Ázerbájdžánu na sedmé pozici a Lando Norris dojel v ulicích Baku osmý.

Sainz Jr. si po startu z deváté pozice dojel v Ázerbájdžánu pro své první body od chvíle, co před letošní sezónou přestoupil k McLarenu.

„Jsem rád, že jsem dnes získal dobré body. Věděl jsem, že je to jen otázkou času a toho mít klidný závod. Dnes jsme v průběhu celého závodu ukázali solidní rychlost,“ řekl Sainz Jr.

„Gratuluji všem v týmu k tomu, že jsme letos poprvé bodovali s oběma vozy. Musíme však stále tlačit, musíme být ambiciózní a mířit výše! Je to hezká vzpruha před mým domácím závodem,“ dodal.

Lando Norris po startu ze sedmé pozice dojel osmý, když využil virtuálního safety caru ke druhé zastávce v boxech, při které se vrátil ze střední směsi na měkkou směs pneumatik.

„Celkově to byl pro nás jako tým dobrý závod. Dojet letos poprvé s oběma vozy na bodech je dobré. Celý závod byl velmi dobrý. Můj start byl zřejmě nejlepší, jaký jsem zatím v sezóně předvedl a neudělal jsem žádné chyby. V prvním stintu jsem trochu dříve zničil pneumatiky, tak jsem přezul na střední směs. Měl jsem dobrý prostřední stint a po aktivování virtuálního safety caru jsme se rozhodli vyzkoušet měkké pneumatiky,“ popsal Norris.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Doporučujeme

Články odjinud