Baku přineslo McLarenu dosud nejúspěšnější víkend

Letos poprvé bodovali v rámci víkendu formule 1 oba piloti McLarenu, když Carlos Sainz Jr. skončil ve Velké ceně Ázerbájdžánu na sedmé pozici a Lando Norris dojel v ulicích Baku osmý.
Baku přineslo McLarenu dosud nejúspěšnější víkend

Sainz Jr. si po startu z deváté pozice dojel v Ázerbájdžánu pro své první body od chvíle, co před letošní sezónou přestoupil k McLarenu.

„Jsem rád, že jsem dnes získal dobré body. Věděl jsem, že je to jen otázkou času a toho mít klidný závod. Dnes jsme v průběhu celého závodu ukázali solidní rychlost,“ řekl Sainz Jr.

„Gratuluji všem v týmu k tomu, že jsme letos poprvé bodovali s oběma vozy. Musíme však stále tlačit, musíme být ambiciózní a mířit výše! Je to hezká vzpruha před mým domácím závodem,“ dodal.

Lando Norris po startu ze sedmé pozice dojel osmý, když využil virtuálního safety caru ke druhé zastávce v boxech, při které se vrátil ze střední směsi na měkkou směs pneumatik.

„Celkově to byl pro nás jako tým dobrý závod. Dojet letos poprvé s oběma vozy na bodech je dobré. Celý závod byl velmi dobrý. Můj start byl zřejmě nejlepší, jaký jsem zatím v sezóně předvedl a neudělal jsem žádné chyby. V prvním stintu jsem trochu dříve zničil pneumatiky, tak jsem přezul na střední směs. Měl jsem dobrý prostřední stint a po aktivování virtuálního safety caru jsme se rozhodli vyzkoušet měkké pneumatiky,“ popsal Norris.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (51) Další článek: Ve Španělsku to musíme zvrátit, vyzývá Vettel Ferrari
9:48 | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly
17. května | V sobotu a v neděli jsou na Eurosportu 2 závody WTCR ze Zandvoortu, tak se můžete podívat na další (staronovou) destinace F1...
17. května | Racing Point popírá, že je Montoya novým mentálním koučem Lance Strolla. Kolumbijský jezdec navštívil GP Španělska.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10