Bahrajnu dnes vyprší termín, nic konkrétního pořadatelé neřekli

Pořadatelé Velké ceny Bahrajnu mají dát do konce dubna vědět, zda jsou připraveni na uspořádání závodu ještě letos. Ti se ale, zdá se, k nějakému konkrétnímu kroku nechystají.
Bahrajnu dnes vyprší termín, nic konkrétního pořadatelé neřekli

Světová rada svým rozhodnutím dala Bahrajnu do 1. května, aby informoval FIA, že je připraven uspořádat závod ještě letos. Velká cena Bahrajnu byla zrušena v důsledku politických a sociálních nepokojů a vyhlášení výjimečného stavu v zemi. Ten stále trvá.

Minulý týden se objevily zprávy, podle kterých by byl Bernie Ecclestone ochoten dát Bahrajnu více času. Je to pochopitelné, neboť v takovém případě může nárokovat zaplacení nemalého licenčního poplatku. Toto rozhodnutí ale formálně nezávisí na Ecclestonovi, nýbrž na FIA. Ta se k novému vývoji situace zatím nevyjádřila.

Pořadatelé Velké ceny Bahrajnu v sobotu vydali tiskové prohlášení, podle kterého se těší na to, až přivítají komunitu F1 v "blízké době", nic konkrétního ovšem sděleno nebylo.

"Národní situace se postupně zlepšuje a mění se každým dnem," píše se v prohlášení. "Náš každodenní život se zlepšuje.... ...Velká cena Bahrajnu je výstavním artiklem a my se těšíme, až budeme moci v blízké době přivítat komunitu F1 zpátky v Bahrajnu."

Tiskové prohlášení bylo učiněno ve spolupráci pořadatelů Velké ceny Bahrajnu a Bernieho Ecclestona, zjevně bez vědomí FIA. Ecclestone k tomu řekl:

"Jakkoli není pochyb o tom, že vyřešení vnitřních záležitostí je prioritou číslo jedna, znovuzavedení Velké ceny Bahrajnu zpět do kalendáře bylo také vždy důležité. Během osmi let mé spolupráce s Bahrajnem jsem byl vždy přesvědčen, že dokáže nabídnout něco zvláštního."

Další článek: Formule 1 tehdy a dnes - jeden sport, dva rozdílné světy