Bahrajnští ochránci lidských práv doporučují bojkot velké ceny

Podle ochránců lidských práv by týmy svou účastí v závodě pomohly vládě, které se snaží přesvědčit svět, že je vše v pořádku.
Bahrajnští ochránci lidských práv doporučují bojkot velké ceny

Ochránci lidských práv vyzvali týmy formule 1, aby zvážily bojkot dubnové Velké ceny Bahrajnu. V jejím dějišti totiž pokračují politické nepokoje, kvůli kterým se velká cena nejela ani loni, kdy se o jejím zrušení rozhodlo těsně před závodním víkendem. Tehdy byla v okolí okruhu Šakir vojenská technika. Přesto je Grand prix Bahrajnu v letošním kalendáři znovu. Zatímco loni měla zahajovat sezonu, tentokrát se má jet 22. dubna.

"Budeme usilovat, aby jezdci a týmy závod bojkotovali. Vláda chce, aby formule jedna ukázala světu, že je všechno zpátky v normálu," řekl anglickému listu Guardian viceprezident Bahrajnského centra pro lidská práva Nébil Radžab. "Pokud formule jedna přijede, pomůže vládě. Byli bychom raději, kdyby nepřijela. Jsem si jistý, že jezdci a týmy respektují lidská práva."

Návrat formule 1 do Bahrajnu podporuje zejména Bernie Ecclestone. "Závod je v kalendáři. Budeme tam, pokud se nestane něco strašného, co by nás zastavil," řekl před časem. Pokud by se na Blízkém Východě nejelo, vznikla by mezi Velkými cenami Číny a Španělska čtyřtýdenní pauza.

Další článek: Bývalý jezdec F1 Wilson se po zranění vrací za volant, pojede Daytonu

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10