Bahrajnští ochránci lidských práv doporučují bojkot velké ceny

Podle ochránců lidských práv by týmy svou účastí v závodě pomohly vládě, které se snaží přesvědčit svět, že je vše v pořádku.
Bahrajnští ochránci lidských práv doporučují bojkot velké ceny

Ochránci lidských práv vyzvali týmy formule 1, aby zvážily bojkot dubnové Velké ceny Bahrajnu. V jejím dějišti totiž pokračují politické nepokoje, kvůli kterým se velká cena nejela ani loni, kdy se o jejím zrušení rozhodlo těsně před závodním víkendem. Tehdy byla v okolí okruhu Šakir vojenská technika. Přesto je Grand prix Bahrajnu v letošním kalendáři znovu. Zatímco loni měla zahajovat sezonu, tentokrát se má jet 22. dubna.

"Budeme usilovat, aby jezdci a týmy závod bojkotovali. Vláda chce, aby formule jedna ukázala světu, že je všechno zpátky v normálu," řekl anglickému listu Guardian viceprezident Bahrajnského centra pro lidská práva Nébil Radžab. "Pokud formule jedna přijede, pomůže vládě. Byli bychom raději, kdyby nepřijela. Jsem si jistý, že jezdci a týmy respektují lidská práva."

Návrat formule 1 do Bahrajnu podporuje zejména Bernie Ecclestone. "Závod je v kalendáři. Budeme tam, pokud se nestane něco strašného, co by nás zastavil," řekl před časem. Pokud by se na Blízkém Východě nejelo, vznikla by mezi Velkými cenami Číny a Španělska čtyřtýdenní pauza.

Další článek: Bývalý jezdec F1 Wilson se po zranění vrací za volant, pojede Daytonu

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen