Bahrajn ztrácí naději na Grand Prix, vyhlásil výjimečný stav

Bahrajnci zřejmě budou donuceni se definitivně vzdát letošního závodu formule 1, protože se situace v jejich království zhoršuje.
Bahrajn ztrácí naději na Grand Prix, vyhlásil výjimečný stav

Bahrajnská Grand Prix byla odvolána kvůli nepokojům, ale Mezinárodní automobilová federace vyjádřila ochotu počkat do května na rozhodnutí, zda se Bahrajn pokusí uspořádat závod místo března v náhradním termínu, nejspíše někdy na konci sezóny.

Situace se ale v Bahrajnu od té doby zhoršuje, tamní vláda dokonce povolala na pomoc vojáky ze Saudské Arábie. Král byl okolnostmi donucen vyhlásit výjimečný stav s platností na následující tři měsíce.

Nyní si lze jen těžko představit, že by se situace v Bahrajnu mohla do konce dubna uklidnit natolik, aby pořadatelé mohli garantovat bezpečný průběh Grand Prix, jak požaduje FIA, pokud má závodu udělit náhradní termín.

Další článek: Alonso: McLaren bude silný, Schumacher není největší soupeř

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.