Bahrajn se vzdal letošní Grand Prix

Bahrajnští pořadatelé se rozhodli netlačit se do kalendáře proti vůli týmů, a proto oznámili, že se svého letošního závodu vzdávají.
Bahrajn se vzdal letošní Grand Prix

GP Bahrajnu měla otevřít letošní sezónu v březnu, ale kvůli nepokojům byla odvolána. Minulý týden ji vrátila do kalendáře FIA, udělila jí datum 30. října, který patřil Indii. Bernie Ecclestone a týmy ale vyjádřili nesouhlas, což byl pro Bahrajn jasný signál.

"I když by Bahrajn velmi rád pořádal Grand Prix 30. října v souladu s rozhodnutím Světové rady, vyšlo najevo, že to není možné, a my to plně respektujeme," prohlásil šéf bahrajnského okruhu Zayed R Alzayani.

"Bahrajn v žádném případě netouží vidět závod, kvůli kterému by se prodloužila sezóna a zmizela radost jezdců, týmů nebo fanoušků. Chceme, aby naše role ve formuli 1 byla pozitivní a konstruktivní jako doposud, proto nebudeme v nejlepším zájmu tohoto sportu dál usilovat o nový termín pro náš závod v této sezóně."

Formule 1 se tedy na Šakir vrátí až příští rok. Teď zbývá jen splnit formality, Bernie Ecclestone musí Světové radě předložit kalendář bez Bahrajnu, aby mohl být schválen a vše se vrátilo do stavu před pátkem minulého týdne. To znamená, že v Indii se pojede 30. října a sezóna skončí brazilskou Grand Prix 27. listopadu.

Další článek: Pérez dostal zelenou od FIA, v Montrealu může závodit

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.