Bahrajn rozšíří seznam nočních závodů

Oficiální oznámení má být zveřejněno do několika dnů. Závod v noci bude součástí oslav desátého výročí Velké ceny Bahrajnu.
Bahrajn rozšíří seznam nočních závodů

O tom, že okruh Šakir napodobí tratě v Singapuru a Abú Zabí, se spekuluje již delší dobu. V Monze se však ukázalo, že plány na uspořádání nočního závodu v bohatém ostrovním státě výrazně pokročily. Původně se počítalo s tím, že Bahrajn bude úvodním závodem sezony. Nakonec však bylo rozhodnuto o posunu závodu, aby všechny přípravy mohly být včas dokončeny. 

Osvětlení by kolem okruhu mělo být nainstalováno do konce února. Kdyby Bahrajn hostil první závod sezony, hrozilo by, že veškeré přípravy nemusí být dotaženy do konce.

"Požádali jsme Bernieho, abychom neměli první závod. Naše trať totiž v rámci oslav prochází velkou rekonstrukcí. Vylepšení bude mnoho, ale hlavní změnou by měl být noční závod," řekl Zajed Al Zajání, ředitel bahrajnského okruhu.

Zatím není jasné, zda závod bude odstartován za tmy, či za setmění, jako je tomu v Abú Zabí.

Další článek: Vettel vyplenil svatostánek Ferrari a opět poodskočil Alonsovi

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00