Bahrajn prodloužil smlouvu s F1 do roku 2036 | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Bahrajn prodloužil smlouvu s F1 do roku 2036

Bahrajn prodloužil smlouvu s F1 až do roku 2023.

Bahrajn je v kalendáři F1 od roku 2004. Letos bude hostit předsezónní testy i první závod sezóny. V roce 2010 se poprvé a naposledy jelo na „Endurance“ okruhu. V roce 2020 se kvůli koronaviru jelo v Bahrajnu dokonce dvakrát, druhý závod pod názvem Grand Prix Sachíru na vnějším okruhu.

Podle F1 promotér oznámil významná opatření ke zvýšení ekologické udržitelnosti závodu, přičemž veškerá energie, která bude při Grand Prix Bahrajnu formule 1 v roce 2022 využívána, bude pocházet z udržitelných zdrojů energie, což pokryje potřeby okruhu během celého závodního víkendu i mimo něj a podpoří plán království a formule 1 na dosažení nulových čistých emisí uhlíku do roku 2030.

„Jsem potěšen, že budeme až do roku 2036 závodit na okruhu Bahrain International Circuit,“ řekl Stefano Domenicali. „Od roku 2004 jsme v Sachíru zažili několik fantastických závodů a nemůžeme se dočkat, až se tam vrátíme na začátek šampionátu v roce 2022, kdy začíná nová éra tohoto sportu. Bahrajn byl první zemí na Blízkém východě, která přivítala formuli 1, a má v našem sportu velmi zvláštní místo. Já osobně chci poděkovat Jeho královské Výsosti princi Salmanovi a jeho týmu za jejich odhodlání a tvrdou práci po celou dobu našeho partnerství a těším se na mnoho let závodění, které nás čekají.“

Doporučujeme

Články odjinud