Bahrajn kvůli šířící se epidemii koronaviru zastavil prodej vstupenek na velkou cenu

Organizátoři Velké ceny Bahrajnu vozů formule 1 pozastavili prodej vstupenek na letošní závod. Může za to nový typ koronaviru.
Bahrajn kvůli šířící se epidemii koronaviru zastavil prodej vstupenek na velkou cenu

V prohlášení, které vydal Mezinárodní okruh v Bahrajnu (BIC), stojí, že prodej vstupenek byl pozastaven poté, co se v zemi objevily případy nákazy koronavirem COVID-19.

BIC zároveň posuzuje situaci, zda by mohl být v budoucnu prodej vstupenek znovu obnoven, nebo jestli bude potřeba vrátit divákům vstupné, aby se snížil počet diváků na okruhu. Některé světové sportovní akce, jako například tento víkend závody světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě, se konají bez přítomnosti diváků před prázdnými tribunami.

F1 nadále sleduje situaci okolo koronaviru. Nejde jen o počet nakažených v místě grand prix

F1 nadále sleduje situaci okolo koronaviru. Nejde jen o počet nakažených v místě grand prix

„Jelikož se nákaza koronavirem COVID-19 nadále globálně šíří, BIC se rozhodl pozastavit prodej lístků, aby zajistil, že budou splněny příslušné pokyny pro zachování sociální distance,“ stojí v prohlášení.

„BIC úzce komunikuje s vedením formule 1 a Královskými zdravotními institucemi, aby posoudil vývoj situace a uvolnil další vstupenky nebo vrátil plnou částku za vstupenky v závislosti na okolnostech a dalších zprávách.“

Okruh také zavádí ve spojitosti s koronavirem další bezpečnostní opatření. „Patří mezi ně kontrola při vstupu, specializovaná zdravotnická zařízení přímo v místě konání, zvýšená hygiena na okruhu, místa pro mytí rukou, informační tabule pro fanoušky a také lékařské protokoly pro všechny podezřelé případy nákazy virem COVID-19.“

Novým typem koronaviru se po celém světě již nakazilo přes 106 tisíc lidí a 3500 jich zemřelo. Bahrajn má nyní 85 potvrzených případů.

Vedení formule 1 věří, že se Velká cena Bahrajnu, která je jako druhý závod sezóny naplánovaná na 22. března, uskuteční podle plánu.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Letošní renault je lepší než loňský, chybí mu ale přilnavost a přítlak

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.