Baguette má šedesátiprocentní šanci na vstup do formule 1

Renault mu ale zatím neumožnil vyniknout v testech.
Bertrand Baguette je jedním z mnoha pilotů, kteří chtějí využít rozšířeného startovního roštu v roce 2010 pro vstup do formule 1. Debut prožívá při testech v Jerezu a jeho manažer se domnívá, že uspět může.

"Od chvíle, kdy jsem začal pracovat s rodinou Baguettů, to bylo jasné, cílem je formule 1," řekl manažer belgického pilota Manfredi Ravetto. "Bertrand ohromně pokročil, je mistrem formule Renault 3,5 (Světová série) a je velmi blízko tomu, aby se stal součástí týmu formule 1 jako testovací nebo záložní jezdec."

"V tuto chvíli má dokonce šedesátiprocentní šanci, že v roce 2010 nastoupí do Grand Prix. Jestli bude na roštu od začátku sezóny? To vidím tak padesát na padesát."

Baguette usedl do vozu formule 1 poprvé v úterý, ale podle Ravetta se Renault moc nesnažil, aby výsledkem bylo co nejlepší umístění ve startovní listině.

"Nemůžu se zbavit dojmu, že to mohlo skončit lepším časem," řekl. "Skoro jako kdyby tým nehrál tu hru naplno. Ale týmy mají v tomto kontextu jasnou zodpovědnost. I když se interně dá vše pochopit a vysvětlit na základě jasných pravidel, pro zbytek světa zbývají jen dosažené časy na listu papíru."

"Už se neuvádí, na jakých pneumatikách, s jakým množstvím paliva... Takže jsem zklamaný."

Ravetto přiznal, že se po prvním dni testů svého svěřence začal dívat jinak na letošní výsledky Romaina Grosjeana.

"Není mojí rolí kritizovat, bylo by to mimochodem hloupé, protože tento test byl dárek," uvedl. "Ale myslím, že tým možná nedal Bertrandovi to, co si zasloužil: prostředky na dosažení dobrého času."

"Řekněme, že trochu více chápu nevyrovnanost, kterou jsme občas vídali u Romaina Grosjeana v uplynulé sezóně. Je to jako kdyby tým moc nechtěl, aby se Bertrand ukázal. Víme, že je formule 1 sport relativně politický, takže se podle toho musíme zachovat..."
Další článek: Smlouva s Ferrari mi místo ve formuli 1 nezaručuje, říká Bianchi

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00