Baguette má šedesátiprocentní šanci na vstup do formule 1

Renault mu ale zatím neumožnil vyniknout v testech.
Bertrand Baguette je jedním z mnoha pilotů, kteří chtějí využít rozšířeného startovního roštu v roce 2010 pro vstup do formule 1. Debut prožívá při testech v Jerezu a jeho manažer se domnívá, že uspět může.

"Od chvíle, kdy jsem začal pracovat s rodinou Baguettů, to bylo jasné, cílem je formule 1," řekl manažer belgického pilota Manfredi Ravetto. "Bertrand ohromně pokročil, je mistrem formule Renault 3,5 (Světová série) a je velmi blízko tomu, aby se stal součástí týmu formule 1 jako testovací nebo záložní jezdec."

"V tuto chvíli má dokonce šedesátiprocentní šanci, že v roce 2010 nastoupí do Grand Prix. Jestli bude na roštu od začátku sezóny? To vidím tak padesát na padesát."

Baguette usedl do vozu formule 1 poprvé v úterý, ale podle Ravetta se Renault moc nesnažil, aby výsledkem bylo co nejlepší umístění ve startovní listině.

"Nemůžu se zbavit dojmu, že to mohlo skončit lepším časem," řekl. "Skoro jako kdyby tým nehrál tu hru naplno. Ale týmy mají v tomto kontextu jasnou zodpovědnost. I když se interně dá vše pochopit a vysvětlit na základě jasných pravidel, pro zbytek světa zbývají jen dosažené časy na listu papíru."

"Už se neuvádí, na jakých pneumatikách, s jakým množstvím paliva... Takže jsem zklamaný."

Ravetto přiznal, že se po prvním dni testů svého svěřence začal dívat jinak na letošní výsledky Romaina Grosjeana.

"Není mojí rolí kritizovat, bylo by to mimochodem hloupé, protože tento test byl dárek," uvedl. "Ale myslím, že tým možná nedal Bertrandovi to, co si zasloužil: prostředky na dosažení dobrého času."

"Řekněme, že trochu více chápu nevyrovnanost, kterou jsme občas vídali u Romaina Grosjeana v uplynulé sezóně. Je to jako kdyby tým moc nechtěl, aby se Bertrand ukázal. Víme, že je formule 1 sport relativně politický, takže se podle toho musíme zachovat..."
Další článek: Smlouva s Ferrari mi místo ve formuli 1 nezaručuje, říká Bianchi

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.