Badoer si je jistý, že v Monze může získat dobrý výsledek

Trať zná nazpaměť.
Luca Badoer byl v cíli belgické Grand Prix opět s velkou ztrátou poslední. Závodní sedačka se pod ním proto houpe a Ferrari o jeho osudu rozhodne během tří dnů. Badoer ovšem tvrdí, že pokud dostane příležitost v GP Itálie, bude výrazně lepší.

"V Monze nastoupím s cílem dokončit na bodech," řekl. "Jsem si jistý, že tam můžu získat dobrý výsledek. Je to jedna z tratí, na kterých se hodně testuje. V Mugellu, Fioranu a Monze bych mohl (při řízení) zavřít oči!"

"Monza je můj domácí okruh. Mám hodně zkušeností a myslím, že tam ferrari bude pořád moje auto. Tento víkend byl obecně pozitivní a mám mnohem více zkušeností než ve Valencii. Teď mám pocit, jako bych ve formuli 1 závodil vždy."

"Po tomto závodě jsem připravený. Cítím se dobře, mám dobrý cit pro vůz a myslím, že v Monze to bude dobrý výsledek."

Šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali ovšem zopakoval, že si Maranellští nemůžou dovolit dojíždět s jedním autem na posledním místě. Kontrast v Belgii byl o to větší, že Räikkönen závod vyhrál.

Luca Badoer se navíc stal terčem posměšků, které nesvědčí ani image značky Ferrari. Ital si je však jistý, že se vše změní ve chvíli, kdy dosáhne dobrého výsledku.

"Tlak zmizí s dobrým výsledkem. Jen čekáme na dobrý výsledek. Kimi závod vyhrál, což je velmi dobré pro Ferrari, pro nadšení všech lidí, kteří pracují tady a doma. Že to nebude snadné, jsme věděli hned po Felipově nehodě. Ale dnes jsme vyhráli závod a v Monze máme šanci na dobrý závod oba," dodal Badoer.
Další článek: Ve hře o titul jsou stále čtyři jezdci, míní Red Bull

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10