Badoer na konci kariéry lituje, že loni odjel pro Ferrari jen dva závody

Luca Badoer se v Bologni ve voze F60 rozloučil s fanoušky, po třinácti letech končí v roli testovacího jezdce Ferrari. Scuderii je vděčný, i když ho trochu mrzí, že nemohl závodit víc.
Badoer na konci kariéry lituje, že loni odjel pro Ferrari jen dva závody

"Dnes tu bylo více emocí než obvykle, protože to bylo moje poslední vystoupení coby testovacího jezdce Ferrari," řekl Badoer. "Nejvíc mi bude chybět jezdění ve voze formule 1."

Naposledy se na závodních okruzích posadil Badoer do monopostu loni, když zastoupil zraněného Felipeho Massu ve Valencii a Spa. Tým ho pak nahradil Giancarlem Fisichellou, což ho mrzí dodnes.

"Jediná věc, které lituji, je, že jsem mohl odjet jen dva závody," uvedl. "Tým mi v té době věřil a já mu za to budu navždy vděčný. Tenkrát jsem bohužel nejezdil předchozích deset měsíců a ocitl jsem se za volantem vozu, kterému bylo těžké se přizpůsobit, takže jsem nemohl předvést, co dokážu."

Při svém odchodu z Ferrari vyjádřil Badoer přesvědčení, že tým dosáhne v budoucnu skvělých výsledků s Fernandem Alonsem. Kdo mu bude nejvíc scházet, neřekl. "Je tu tolik lidí, kteří mě na této dlouhé cestě doprovázeli. Budu k nim mít vždy blízko, taková je síla Ferrari," uzavřel.

Diskuze (38) Další článek: Čtyři monoposty Lotus nejsou problém, říká spolumajitel týmu Renault
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.