Badoer na konci kariéry lituje, že loni odjel pro Ferrari jen dva závody

Luca Badoer se v Bologni ve voze F60 rozloučil s fanoušky, po třinácti letech končí v roli testovacího jezdce Ferrari. Scuderii je vděčný, i když ho trochu mrzí, že nemohl závodit víc.
Badoer na konci kariéry lituje, že loni odjel pro Ferrari jen dva závody

"Dnes tu bylo více emocí než obvykle, protože to bylo moje poslední vystoupení coby testovacího jezdce Ferrari," řekl Badoer. "Nejvíc mi bude chybět jezdění ve voze formule 1."

Naposledy se na závodních okruzích posadil Badoer do monopostu loni, když zastoupil zraněného Felipeho Massu ve Valencii a Spa. Tým ho pak nahradil Giancarlem Fisichellou, což ho mrzí dodnes.

"Jediná věc, které lituji, je, že jsem mohl odjet jen dva závody," uvedl. "Tým mi v té době věřil a já mu za to budu navždy vděčný. Tenkrát jsem bohužel nejezdil předchozích deset měsíců a ocitl jsem se za volantem vozu, kterému bylo těžké se přizpůsobit, takže jsem nemohl předvést, co dokážu."

Při svém odchodu z Ferrari vyjádřil Badoer přesvědčení, že tým dosáhne v budoucnu skvělých výsledků s Fernandem Alonsem. Kdo mu bude nejvíc scházet, neřekl. "Je tu tolik lidí, kteří mě na této dlouhé cestě doprovázeli. Budu k nim mít vždy blízko, taková je síla Ferrari," uzavřel.

Diskuze (38) Další článek: Čtyři monoposty Lotus nejsou problém, říká spolumajitel týmu Renault
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo