Až tak slabé výkony Leclerc nečekal

Před rokem bylo Ferrari v Bahrajnu skutečně rychlé. Letos se příznivci Scuderie zřejmě budou muset smířit s o poznání slabším představením.
Foto: Getty Images / Pool
Až tak slabé výkony Leclerc nečekal | Foto: Getty Images / Pool

Charles Lerclerc (11./14.)

V Turecku to skoro vypadalo, že se ve Ferrari blýská na lepší časy. Tým získal dohromady 27 bodů, tedy nejvíce za celou sezonu. V Bahrajnu by Scuderia jistě ráda pokračovala v podobném duchu. Výsledky volných tréninků však příznivcům rudých vozů mnoho důvodů k optimismu nedávají.

„Bylo to těžké. Čekal jsem, že budeme lepší. V minulosti se nám na této trati dařilo, ale tento víkend se trápíme. Minimálně to tedy platí pro první den. Obvykle se nám naštěstí daří přes noc vyřešit řadu potíží, tak snad to tak bude i tentokrát a v kvalifikaci budeme silnější.

Zlepšit potřebuje vyvážení vozu, v zatáčkách je auto hodně neklidné. Na jednom místě je přetáčivé, jinde se zase potýkáte s nedotáčivostí. Udržet vůz na uzdě teď není žádná hračka.

Udělal jsem také řadu chyb, takže ani po jezdecké stránce to nebylo ideální. Zítra se nám doufejme bude dařit výrazně lépe. Pole je velmi, velmi vyrovnané a rozhodovat mohou i maličkosti,“ ví Leclerc.

Sebastian Vettel (12./12.)

V Istanbulu se Vettel letos poprvé podíval na stupně vítězů. Nezdá se, že by s podobným výsledkem počítal i v Bahrajnu. I on nicméně doufá, že Ferrari bude v sobotu a neděli silnější než v pátek.

„Papírově to pro nás není úplně nejlepší trať. Máme ale prosto pro zlepšení a necháme se překvapit, co zítra dokážeme vytěžit. S udržováním pneumatik je to složité a neděle kvůli tomu bude obtížná.

Ještě není úplně jasné, kolik zastávek a které pneumatiky jsou nejlepší, takže máme přes noc o čem přemýšlet. Nyní se musíme soustředit na kvalifikaci a dobře se připravit pro závod.

Body se sčítají až v neděli. Takže při výběru nastavení budeme na závod myslet. Je ale samozřejmě pravda, že čím výše startujete, tím lepší máte výchozí pozici,“ řekl Vettel.

Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP Bahrajnu 2020

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen