Automobilka Renault zůstane minimálně další tři roky jen u motorů

Francouzská automobilka Renault zcela nevylučuje, že by někdy v budoucnu mohla mít znovu vlastní tým formule 1, ale nejméně tři až pět let o tom uvažovat nebude.
Automobilka Renault zůstane minimálně další tři roky jen u motorů

Renault prodal svůj tým na konci roku 2009 společnosti Genii a soustředil se jen výrobu motorů. Ty dodává stájím Red Bull Racing, Renault a Lotus, příští rok se přidá Williams.

Na otázku, jestli Renault definitivně zavrhl možnost mít vlastní tým, prezident automobilky Carlos Ghosn odpověděl, že nic netrvá věčně,  ale dodal: "Spolehnout se na to můžete alespoň další tři až pět let."

V současné ekonomické situaci je podle Ghosna pro Renault mnohem výhodnější dodávat jen motory.

"Pro automobilku je naše současná role dodavatele motorů a technologií několika týmů mnohem více v souladu s udržitelností jména a značky," řekl. "Naše současná strategie mi vyhovuje mnohem více. Příští rok budeme mít nového partnera a motory budeme dodávat čtyřem týmům."

Příští rok by se už žádný tým neměl jmenovat Renault. Enstonská stáj by se totiž měla přejmenovat na Lotus. Za svůj tovární tým považuje automobilka Renault už letos Red Bull Racing.

Diskuze (17) Další článek: Williams: O jezdcích jsme zatím nerozhodli, ale Räikkönen je lákavá volba
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".