Automobilka Lotus už není sponzorem Lotusu F1, ale název týmu se nezmění

Tým Lotus se rozešel s automobilkou Lotus. Potíže s financemi nebo názvem to ale podle majitele stáje Gérarda Lopeze nepřinese.
Automobilka Lotus už není sponzorem Lotusu F1, ale název týmu se nezmění

Tým Renault se dohodl na spolupráci s Lotusem už v průběhu roku 2010. Od loňské sezóny se Lotus stal sponzorem týmu, aby se pak letos enstonská stáj kompletně přejmenovala na Lotus, čímž se definitivně zbavila Renaultu.

Jenomže automobilce Lotus se nedaří po finanční stránce, Proton ji prodal malajsijské skupině DRB-Hicom a zavládla nejistota. Lopez se tedy dohodl s Lotusem na ukončení sponzorské smlouvy a zrušení opčního práva na odkoupení poloviny týmu.

"Sponzorská smlouva a povinnosti Lotusu byly ukončeny," potvrdil pro Autosport. "Lotus teď nemá opci na koupi podílu v týmu F1, převzali jsme ji my. Ta opce tu byla, ale my jsme ji převzali."

Tým Lotus tedy zůstává ve výhradním vlastnictví Lopezovy společnosti Genii a s automobilkou Lotus ho už nespojují žádné závazky. Navzdory tomu se ale název stáje měnit nebude.

"Chceme pokračovat ve formuli 1 se jménem Lotus, protože si myslíme, že je to pro formuli 1 dobrá značka," ujistil Lopez. "Rozpočet týmu jsme dorovnávali loni i předloni, ať už scházelo cokoliv. Byli bychom radši, kdyby celý rozpočet pokryli sponzoři, ale pokud budeme muset, doplníme ho."

Na poli sponzorů se týmu daří, získal mimo jiné společnosti Unilever a Microsoft. Teď má navíc prostor pro titulárního sponzora. Pro Lopeze zůstává možností, že si k týmu koupí i automobilku Lotus. "Zatím nevíme, protože netušíme, co s ní chtějí noví majitelé udělat," dodal.

Další článek: Co stálo za odchodem Parra z Williamsu? Tým nechává prostor spekulacím