Auto vypadá dobře, ale výsledek je spíš zklamání, zní od Renaultu

Výhled do budoucnosti je každopádně pozitivní.

Klepněte pro větší obrázekRenault si z Německa veze smíšené pocity. Fernando Alonso získal po nepovedené kvalifikaci dva body za sedmé místo. Nelson Piquet nebodoval vůbec. Oba měli špatný start, u Piqueta se přidaly i potíže se zahříváním pneumatik.

„Ztratil jsem před první zatáčkou několik pozic. Pak to bylo těžké, protože jsem uvízl v provozu. Auto je ale viditelně lepší, připsal jsem si nejrychlejší kolo. Jsem spokojený, ale trochu mě štve, že jsme získali jen ty dva body,“ zhodnotil Alonso. „Každopádně je to pokrok. Vypadá to, že nové části opravdu fungují,“ doplnil.

Tým si před víkendem dělal velké naděje. Alonsovo auto dostalo nový nos a kryt motoru. „Možná jsme mohli být i na podiu, protože jsme byli celý víkend rychlejší než Ferrari a Felipe (Massa) je třetí,“ zalitoval Alonso.

„Musíme se zaměřit na soboty, abychom se v kvalifikaci dostali na páté, šesté místo na roštu. Když se kvalifikujeme desátí, jsme mimo, protože jsme v závodě sice rychlejší než ti před námi, ale trčíme v provozu,“ vysvětlil.

Tým Alonsův dnešní výkon ocenil, ale i tady přišly dva body málo. „Výkon auta byl pozitivní, i když výsledek je spíš zklamání. Přivezli jsme spoustu vylepšení, ale nevytěžili jsme z toho to nejlepší. Auto se jasně zlepšilo, ale neměli jsme dobrou kvalifikaci ani dobrý start. Skutečný potenciál auta se ukázal až ve druhé půli závodu,“ řekl vedoucí přes motory Remi Taffin.

„I když odjíždíme jen se dvěma body, byl to pozitivní víkend. Fernando byl rychlý, získal nejrychlejší kolo a propracoval se polem. Jen škoda té včerejší kvalifikace,“ doplnil šéf týmu Flavio Briatore.

Alonsův kolega Piquet klesl z desátého místa na roštu na konečnou třináctou pozici. „Jsem zklamaný, že ten výsledek není lepší. Ztratil jsem na startu, protože jsem měl problém zahřát pneumatiky. Pak tam byl hodně provoz, takže postoupit dopředu v druhé polovině závodu bylo složité. Vážně jsem se snažil, ale na Fernanda, který měl nové díly, jsem nemohl stačit,“ řekl Piquet.

Další článek: Trullimu některý ze soupeřů poškodil přední křídlo

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00