Auto vypadá dobře, ale výsledek je spíš zklamání, zní od Renaultu

Výhled do budoucnosti je každopádně pozitivní.

Klepněte pro větší obrázekRenault si z Německa veze smíšené pocity. Fernando Alonso získal po nepovedené kvalifikaci dva body za sedmé místo. Nelson Piquet nebodoval vůbec. Oba měli špatný start, u Piqueta se přidaly i potíže se zahříváním pneumatik.

„Ztratil jsem před první zatáčkou několik pozic. Pak to bylo těžké, protože jsem uvízl v provozu. Auto je ale viditelně lepší, připsal jsem si nejrychlejší kolo. Jsem spokojený, ale trochu mě štve, že jsme získali jen ty dva body,“ zhodnotil Alonso. „Každopádně je to pokrok. Vypadá to, že nové části opravdu fungují,“ doplnil.

Tým si před víkendem dělal velké naděje. Alonsovo auto dostalo nový nos a kryt motoru. „Možná jsme mohli být i na podiu, protože jsme byli celý víkend rychlejší než Ferrari a Felipe (Massa) je třetí,“ zalitoval Alonso.

„Musíme se zaměřit na soboty, abychom se v kvalifikaci dostali na páté, šesté místo na roštu. Když se kvalifikujeme desátí, jsme mimo, protože jsme v závodě sice rychlejší než ti před námi, ale trčíme v provozu,“ vysvětlil.

Tým Alonsův dnešní výkon ocenil, ale i tady přišly dva body málo. „Výkon auta byl pozitivní, i když výsledek je spíš zklamání. Přivezli jsme spoustu vylepšení, ale nevytěžili jsme z toho to nejlepší. Auto se jasně zlepšilo, ale neměli jsme dobrou kvalifikaci ani dobrý start. Skutečný potenciál auta se ukázal až ve druhé půli závodu,“ řekl vedoucí přes motory Remi Taffin.

„I když odjíždíme jen se dvěma body, byl to pozitivní víkend. Fernando byl rychlý, získal nejrychlejší kolo a propracoval se polem. Jen škoda té včerejší kvalifikace,“ doplnil šéf týmu Flavio Briatore.

Alonsův kolega Piquet klesl z desátého místa na roštu na konečnou třináctou pozici. „Jsem zklamaný, že ten výsledek není lepší. Ztratil jsem na startu, protože jsem měl problém zahřát pneumatiky. Pak tam byl hodně provoz, takže postoupit dopředu v druhé polovině závodu bylo složité. Vážně jsem se snažil, ale na Fernanda, který měl nové díly, jsem nemohl stačit,“ řekl Piquet.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
17:00 | Kubica dnes dokončil test s Williamsem, jezdil v Maďarsku.
14:41 | Hartley a Sainz samozřejmě nemohou chybět na tradiční čtvrteční tiskové konferenci.
9:42 | Kimi Räikkönen dnes slaví narozeniny (38). Bwoah!
16. října | Charles Leclerc dnes slaví dvacetiny.
14. října | Lando Norris získal titul v F3. Příští rok by se mohl stát rezervním jezdcem McLarenu.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00