Auto není tak špatné, jak si lidé myslí, říká o výsledcích Russella Verstappen

Williamsu se v posledních letech nedařilo. V letošní sezóně a zejména v posledních závodech je to ale něco jiného. Jak dobrý má tým vůz?
Foto: Getty Images
Auto není tak špatné, jak si lidé myslí, říká o výsledcích Russella Verstappen | Foto: Getty Images

George Russell si musel na první body s týmem počkat až do Maďarska, ale v kvalifikacích slavil dílčí úspěchy už dříve. Mnohokrát byl blízko třetí části kvalifikace nebo se do ní dokonce dostal. 

Ve Spa se kvalifikoval do první řady, což se nakonec ukázalo jako velmi důležité, protože výsledky závodu v podstatě odpovídaly výsledkům kvalifikace. V Soči skončil Russell v kvalifikaci třetí. 

Podle Maxe Verstappena je to však do značné míry zásluha auta. „Především si myslím, že Lando odvedl velmi dobrou práci, a také Carlos... víte, George je určitě velmi, velmi dobrý jezdec, ale když se vám podaří takové věci, ukazuje to, že auto není tak špatné, jak si lidé myslí,“ uvedl Verstappen.

Verstappen: Jet v mokré kvalifikaci bylo zbytečné

Verstappen: Jet v mokré kvalifikaci bylo zbytečné

„Získal body a měl dobré kvalifikace a to už i ve Spa. To auto není Red Bull nebo Mercedes, ale nasadili také více přítlaku, takže je přirozené, že je to všechno mnohem blíže (na mokru). Přesto odvedl úžasnou práci, ale myslím, že lidé musí pochopit, že to auto není tak špatné, jak si myslí.“

Váš názor Další článek: Doohan si spravil chuť vítězstvím v posledním závodě sezóny, Trident ukončil nadvládu Premy
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00