Auto nebylo špatné, nejsem spokojen se svou jízdou, vysvětluje Leclerc sedmé místo v kvalifikaci

Relativně spokojeni jsou po kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie formule 1 u Ferrari. Carlos Sainz odstartuje pátý, Charles Leclerc až sedmý.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Auto nebylo špatné, nejsem spokojen se svou jízdou, vysvětluje Leclerc sedmé místo v kvalifikaci | Foto: Getty Images / Peter Fox

Leclerc vloni v Albert Parku po startu z pole position vyhrál, letos ztratil v kvalifikaci na nejrychlejšího Maxe Verstappena přes šest desetin sekundy.

Monačan po kvalifikaci v Melbourne přiznal, že „nejel dobře“. V průběhu kvalifikace pak zůstal zaseknutý na trati za svým týmovým kolegou.

„V Q1 a Q2 jsem se do toho nedostal, nejel jsem dobře. Nedokázal jsem všechno poskládat dohromady, byla to moje chyba,“ přiznal Leclerc.

„V Q3 se mi dařilo o něco lépe. V autě jsem si byl celkem jistý, že dokážu všechno poskládat dohromady. Bohužel nevím, k čemu došlo ve druhé jízdě Q3, jestli to bylo nedorozumění s Carlosem nebo o co šlo. Zůstal jsem za ním ale celý první sektor, což nebylo dobré. Na poradě si o tom promluvíme, abychom zlepšili tyto situace.

„Nejsem zcela spokojen s tím, jak jsem dnes jel. Nepanikařil bych z toho. Myslím, že chyběly dvě nebo tři desetiny, potřeboval jsem jen jet lépe. Auto nebylo tak špatné, měl jsem z něj vlastně docela dobrý pocit.“

Sainzovi nevyšla příprava

O desetinu lepší čas než Leclerc zajel druhý pilot Ferrari Sainz.

Španěl ale přiznal, že mu nevyšla příprava na jeho kvalifikační pokus, když se dostal do provozu a pneumatiky mu až příliš vychladly.

„Jsem celkem v pohodě. Myslím, že jsme dosáhli dobrého pokroku, co se týče mého pocitu z auta. Změnili jsme toho poměrně dost, od včera jsme překopali nastavení, snažíme se zlepšit hlavně pro závod,“ řekl Sainz.

Další článek: Red Bull letos i nadále vládne kvalifikacím, Verstappen nemá obavy z technických problémů

Témata článku: , , ,