Auto na pódiu bylo super, ale jinak na hov** trofej a otravný chlap, říká Vettel

Sebastian Vettel měl z mexického pódia smíšené pocity. Vítězné auto na pódiu mu připadalo jako dobrý nápad. Ale to bylo tak asi všechno.

V Mexiku jsou stupně vítězů na stadionu Foro Sol. Jezdci je tak přebírají s trochou nadsázky v atmosféře, která připomíná Monzu. Letos navíc pořadatelé připravili specialitu – na pódium vyjel vítězný Hamilton i se svým vozem.

Kromě tří jezdců byl na pódiu také maskot závodu „Mario Achi“, který se pokusil udělat se Sebastianem Vettelem selfie. Jezdec Ferrari nemá selfie zrovna rád, takže ho odstrčil.

Vettel nemá selfie rád. Jednou ale udělal výjimku

Vettel nemá selfie rád. Jednou ale udělal výjimku

„Myslím, že to bylo v pohodě,“ řekl o ceremoniálu Vettel, kterého cituje Motorsport.com. „Ten chlap se selfie se mi ale nelíbil. Když se snažil natlačit do společné fotografie, tak jsem ho odstrčil pryč! Nejsem velkým fanouškem selfie.“

„Vyjet s autem nahoru je opravdu super. Je to velmi pěkný způsob, jak zapojit celý stadion a dav.“ Podle Vettela ale není reálné, že se z toho stane tradice. „Všude se nevejde. Tady to ale dávalo smysl.“

„Vše se mi líbilo kromě toho chlapa se selfie a trofejí. Je to škoda. Máte skvělý závod, do kterého vložíte spoustu úsilí a pak dostanete tyhle na hov** trofeje, které vypadají nudně.“

„Možná bychom mohli mít v budoucnu něco pěkného. Něco tradiční mexické. Heineken je napsaný všude! Nemusíte mít tu zatracenou hvězdu i na trofeji. Dejte tam něco pěkného, jako když tady měli F1 předtím, než jsme se vrátili.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Když Maxovi nedáte prostor, tak se srazíte, říká Hamilton
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00