Auto je rychlé ve všech částech okruhu, pochvaluje si Verstappen

Nizozemce čeká penalizace, rychlý a spolehlivý vůz proto přijde v Soči vhod.
Auto je rychlé ve všech částech okruhu, pochvaluje si Verstappen

Max Verstappen (2./1.)

Hvězda Red Bullu je zatím v Rusku velmi spokojena. Vůz se ovládá hravě a silný je i v prvním sektoru, který vzhledem ke své rychlé povaze má být doménou Ferrari.

„Dneska to bylo hodně dobré, auto fungovalo na obou směsích. Jeli jsme podle předem naplánovaného programu, vyzkoušeli různé nastavení a podařilo se nám vůz správně vyvážit. Auto bylo dobré zejména v posledním sektoru, ale ani ten první s dlouhou rovinkou nebyl špatný. Po Singapuru to je rozhodně vítaná změna. Zítra by mělo pršet, což vše hodně promíchá, ale vůz by měl být připraven i na tuto variantu,“ věří Verstappen, který kvůli penalizaci za nasazení nového motoru v neděli odstartuje nejlépe šestý. Nizozemskému pilotovi penalizace nevadí, v Soči se totiž dá předjíždět poměrně komfortně.

Alexander Albon (6./10.)

Umístění třiadvacetiletého jezdce ve srovnání s Verstappenem nevypadá nijak valně, Albon však připomíná, že se stále teprve sžívá s vozem.

„Ráno to šlo dobře, ale odpoledne jsem si po příliš širokém průjezdu čtvrtou zatáčkou poškodil podlahu. Kvůli tomu jsme přišli o dost času, což je škoda. Když jsme se vrátili zpátky na trať, octnul jsem se v nekončící dopravní zácpě. Snažil jsem se vyhnout potížím, ale slyšel jsem za sebou Bottase, jenže jsem už nevěděl, že vedle něj je Lewis. Nechtěl jsem se mu připlést do cesty, je to moje chyba.

Myslím, že auto je rychlé. Jen musím na sobě zapracovat a zajet zítra nějaká čistá kola. Pomalu si buduju ve voze sebevědomí. Chce to čas, ale oproti Singapuru to vypadá lépe,“ věří Albon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Au revoir Renaulte! Podle Sawarda se McLaren vrací k Mercedesu

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10