Auto je lépe ovladatelné a snadno řídí na limitu, chválí jezdci McLarenu

McLaren dosáhl před letní přestávkou významného pokroku a začal znovu vyhrávat závody. Lewis Hamilton a Jenson Button říkají, že je to především díky pokroku v nastavení.
Auto je lépe ovladatelné a snadno řídí na limitu, chválí jezdci McLarenu

McLarenu se podařilo porozumět pneumatikám Pirelli, a to také díky bývalému šéfinženýrovi Bridgestonu, který pro něj pracuje. Pomalé zahřívaní či přehřívání jsou minulostí. Monopost z Wokingu je teď mnohem čitelnější.

"Myslím, že do závodního víkendu půjdeme z dobré výchozí pozice," řekl před Belgií Hamilton. "Vyhráli jsme poslední dva závody a auto je silné. Tvrdě jsme pracovali na vylepšení nastavení, takže nám teď skutečně dodává sebedůvěru, což znamená, že na něj můžete zatlačit o trochu víc, hlavně v kvalifikaci."

Vylepšené nastavení se pochopitelně zamlouvá také vítězi poslední Grand Prix Jensonu Buttonovi. "Naším cílem znovu bude vyvinout tlak na přední týmy, hlavně na Red Bull," řekl. "Naše auto se teď určitě mnohem lépe řídí, takže si nemyslím, že by na nás měla alokace pneumatik pro tento víkend nějaký větší vliv. O střední směsi Pirelli jsme se hodně naučili v závodě ve Valencii a od té doby jsme myslím dost pokročili."

McLaren je druhý nejlepší tým v šampionátu, ale s velkou ztrátou na první Red Bull. Ve Wokingu teď na body nemyslí a chtějí jen vyhrávat. "Tato poslední šňůra evropských závodů uzavře hlavní část šampionátu, takže je důležité, abychom do ní šli agresivně a se sebedůvěrou, než přijdou na řadu zámořské závody," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Navzdory tomu, že jsme vyhráli tři z posledních pěti Grand Prix, jsme stále velmi odhodlaní být ještě silnější než dřív. McLaren neustále dokazuje své odhodlání a nasazení, především v této klíčové fázi šampionátu. Jsme více než připraveni bojovat a užít si každý závod."

Diskuze (209) Další článek: S testy v sezóně souhlasí i menší týmy, ale nechtějí zvyšovat náklady
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00