Auto Bild: Renault by mohl odejít z F1 už na konci tohoto roku

Nad budoucností Renaultu ve formuli 1 visí otazníky a podle nových spekulací větší a aktuálnější, než jsme si mysleli.
Auto Bild: Renault by mohl odejít z F1 už na konci tohoto roku

V čele Renaultu stojí nějakou dobu Clotilde Delbos, kterou podporuje i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Delbos není žádná fanynka formule 1. Je to žena, která bude chtít ve vedení automobilky šetřit a bude se dívat primárně na tabulky a čísla. 

Před pár dny se nechala slyšet, že provede analýzu a její součástí bude také setrvání Renaultu ve formuli 1. Zdůraznila, že se nezaměřuje na F1 cíleně, jen tato otázka bude zahrnuta do analýzy a diskusí ohledně dalšího směřování firmy.

Spekulovalo se, že bychom Renault v roce 2021 nemuseli vidět na startovním roštu. Cyril Abiteboul ale uvedl, že je v tomto ohledu optimistický.

Podle Auto Bild Motorsport byla však v Austinu s FIA a Liberty projednána možnost, že Renault skončí ve F1 už na konci tohoto roku. Daniel Ricciardo a Esteban Ocon by mohli být za pár týdnů bez práce.

Na druhou stranu Renault o víkendu oznámil příchody nových posil – například Pata Frye, což by v případě diskusí o odchodu nedávalo smysl.

Renault potvrdil novou posilu. Do týmu míří Pat Fry

Renault potvrdil novou posilu. Do týmu míří Pat Fry

Pokud by přece jen Renault odešel, můžeme očekávat, že by zůstal jako dodavatel – minimálně v příštím roce, kdy má ještě dodávat McLarenu.

Nezmizel by ale ani samotný tým. Auto Bild spekuluje, že by ho mohl koupit ruský miliardář Dmitrij Mazepin. Otec Nikity Mazepina měl zájem už o Force Indii, kterou ale k jeho nelibosti koupil Lawrence Stroll. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: F1 Power Rankings: Hamilton posílil na čele, jezdci Ferrari se propadli
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00