Auto Bild: Renault by mohl odejít z F1 už na konci tohoto roku

Nad budoucností Renaultu ve formuli 1 visí otazníky a podle nových spekulací větší a aktuálnější, než jsme si mysleli.
Auto Bild: Renault by mohl odejít z F1 už na konci tohoto roku

V čele Renaultu stojí nějakou dobu Clotilde Delbos, kterou podporuje i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Delbos není žádná fanynka formule 1. Je to žena, která bude chtít ve vedení automobilky šetřit a bude se dívat primárně na tabulky a čísla. 

Před pár dny se nechala slyšet, že provede analýzu a její součástí bude také setrvání Renaultu ve formuli 1. Zdůraznila, že se nezaměřuje na F1 cíleně, jen tato otázka bude zahrnuta do analýzy a diskusí ohledně dalšího směřování firmy.

Spekulovalo se, že bychom Renault v roce 2021 nemuseli vidět na startovním roštu. Cyril Abiteboul ale uvedl, že je v tomto ohledu optimistický.

Podle Auto Bild Motorsport byla však v Austinu s FIA a Liberty projednána možnost, že Renault skončí ve F1 už na konci tohoto roku. Daniel Ricciardo a Esteban Ocon by mohli být za pár týdnů bez práce.

Na druhou stranu Renault o víkendu oznámil příchody nových posil – například Pata Frye, což by v případě diskusí o odchodu nedávalo smysl.

Renault potvrdil novou posilu. Do týmu míří Pat Fry

Renault potvrdil novou posilu. Do týmu míří Pat Fry

Pokud by přece jen Renault odešel, můžeme očekávat, že by zůstal jako dodavatel – minimálně v příštím roce, kdy má ještě dodávat McLarenu.

Nezmizel by ale ani samotný tým. Auto Bild spekuluje, že by ho mohl koupit ruský miliardář Dmitrij Mazepin. Otec Nikity Mazepina měl zájem už o Force Indii, kterou ale k jeho nelibosti koupil Lawrence Stroll. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: F1 Power Rankings: Hamilton posílil na čele, jezdci Ferrari se propadli

19:06 | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
12:42 | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz
10:26 | Ve Fioranu pokračují testy Ferrari. Dnes je za volantem Charles Leclerc.
9:29 | Alesi se včera svezl ve ferrari, ale to je tak asi vše. V jezdecké akademii končí.