Auta před námi jsou rychlejší, nemůžeme je porazit, říká Alonso

Ani Hamiltonova rychlost ho nepřekvapuje.
Klepněte pro větší obrázekRenault bude do zítřejší Velké ceny Bahrajnu startovat sedmý a patnáctý. Alonso podle vlastních slov dosáhl maxima možného a Piquet se konečně dostal alespoň z první části.

„Byl jsem sedmý v druhé i třetí části, nečekali jsme nic jiného. Sedmé místo je více či méně tam, kde teď jsme,“ řekl Alonso. Na šestého Rubense Barrichella ztratil něco přes tři desetiny.„Nečekal jsem, že bych se před něj dostal, protože je tak o čtyři desetiny rychlejší, to už je moc,“ vysvětlil.

„Ti, kteří jsou před námi, jsou tam prostě proto, že jsou rychlejší,“ poznamenal Alonso. Nezarazilo ho ani to, že mezi těmi šesti rychlejšími je i Lewis Hamilton s mclarenem. „McLaren pokročil o velký kus. Není překvapení, že jsou před námi,“ řekl.

Renault si do Bahrajnu po vylepšovací smršti v Číně nepřivezl na auto nic nového. „Myslím, že páté, šesté místo je maximum. Auta před námi jsou rychlejší, takže v závodě je nemůžeme porazit. Musíme si počkat, jestli nebudou mít problémy, to je realita. Chceme skončit před Ferrari a Rosbergem, kteří startují za námi,“ zhodnotil Alonso.

Jeho týmový kolega Nelson Piquet bude zítra startovat patnáctý. Letos poprvé postoupil z první části kvalifikace. V poslední zatáčce posledního rychlého kola ale udělal chybu a do finálové části už se nedostal.

„Trochu moc jsem na to šlapal. Měl jsem kolem sebe čtyři auta, nemohl jsem moc dělat, takže jsem riskoval a přitlačil na to. Snad budu mít zítra dobrý start,“ vysvětlil Brazilec.

Vedoucí inženýr Pat Symonds poukázal na dnešní vysoké teploty a taky na vítr, který má být zítra ještě silnější. „Musíme dát pozor na pneumatiky. Jsem si ale jistý, že můžeme získat slušné množství bodů,“ řekl Symonds.
Další článek: Toyoty jsou nejlehčí, nejtěžší jsou BMW

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.