Australská federace motorsportu hrozí zrušením závodu v Melbourne

Šéf australské Grand Prix Ron Walker přijel do Abú Zabí prosit o pomoc. Jeho domácí federace motorsportu mu dělá potíže s organizací závodu v Albert Parku.
Australská federace motorsportu hrozí zrušením závodu v Melbourne

Australská federace motorsportu (CAMS) pomáhá s pořádáním Grand Prix Austrálie především tím, že zajišťuje sportovní organizaci, poskytuje například traťové komisaře. Stejně zaštiťují závody formule 1 národní federace v ostatních zemích.

Šéf GP Austrálie Ron Walker ale dospěl k závěru, že si CAMS účtuje za tyto služby až příliš velkou částku, odhady hovoří o více než 800 tisících amerických dolarů. Proto CAMS požádal, aby svoji cenu snížila. Ta to odmítla a navíc pohrozila, že pokud Walker neodsouhlasí požadovanou sumu, požádá FIA o vyškrtnutí GP Austrálie z kalendáře 2011.

Walker proto přiletěl do Abú Zabí, kde poprosil o pomoc Bernieho Ecclestona a Jeana Todta. Ecclestone už ho podpořil a pochopitelně žádá uskutečnění závodu. Pokud by CAMS nebyla ochotna snížit své nároky, je podle Walkera možné, aby závod po sportovní stránce zajistila federace motorsportu z jiné země, například z Abú Zabí nebo Velké Británie. S touto změnou by samozřejmě musela souhlasit FIA. Šéf australské GP dodal, že je přesvědčený, že se závod uskuteční.

Diskuze (26) Další článek: Hamilton a Button si pneumatiky Pirelli letos nevyzkouší
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo