Austrálie prodloužila smlouvu. V Džiddě se v roce 2024 pojede první závod sezóny

Velká cena Austrálie zůstane v kalendáři formule 1 nejméně do roku 2037.

V Albert Parku se jezdí od roku 1996. Letos Melbourne podepsalo prodloužení smlouvy do roku 2035. Tento údaj ale už neplatí. Podle nové dohody zůstane formule 1 ve své nejvzdálenější destinaci nejméně do roku 2037. 

Ze zprávy má samozřejmě radost generální ředitel Australian Grand Prix Corporation Andrew Westacott, který ale současně potvrdil, že po závodě v příštím roce ve své funkci skončí. 

Součástí prodloužení je také dohoda, podle které bude Melbourne čtyřikrát hostit první závod sezóny – tedy něco, na co jsme byli dříve zvyklí.

Nejde ani tak o dárek pro staré známé, jako spíše o organizační komplikace v jiných destinacích, které by měly v ostatních letech hostit úvodní podnik královny motorsportu. Konkrétně jde o pohyblivý svátek Ramadán.

V tiskové zprávě formule 1 také prozradila, že jednou z výše zmíněných destinací bude Džidda. V Saúdské Arábii se bude konat úvodní závod sezóny v roce 2024. V daném roce začíná Ramadán 10. března, takže můžeme očekávat, že sezóna začne před tímto datem. V roce 2025 pak začíná už na konci února, takže sezóna zřejmě odstartuje v Melbourne. 

V příštím roce začne sezóna 5. března v Bahrajnu. Následovat bude Džidda a Austrálie.

Další článek: Dojde k odstranění předcílové šikany v Barceloně? Okruh plánuje novou homologaci

Témata článku: ,