Austrálie dopadla špatně, ale pro letošní sezónu máme dobré auto, říká Schumacher

Mercedes odjel z Albert Parku s prázdným bodovým kontem, ale na trati si ověřil, že postavil auto, které představuje skutečné zlepšení vůči předchozím dvěma rokům, což byl hlavní cíl.
Austrálie dopadla špatně, ale pro letošní sezónu máme dobré auto, říká Schumacher

"Po zklamání z toho, jak dopadl první závod v Melbourne, letím do Malajsie s velkým očekáváním, protože jsme v Austrálii viděli, že nás náš vůz dokáže dostat do bojů na předních pozicích," řekl před druhým závodem Michael Schumacher.

"Samozřejmě jsme nezapomněli, že okruh v Melbourne není úplně reprezentativní z hlediska rozložení sil, ale naše auto mi i tak dává dobrý pocit pro tuto sezónu. Sepang bude pro všechny zajímavý, protože přinese první náznaky toho, jak silná jsou jednotlivá auta."

"Mix rychlých a pomalých zatáček je dobrým ukazatelem formy, díky čemuž je závod v Malajsii vždy zábavný pro jezdce a inženýry, a celkově hodně náročný pro lidi i stroje. Těším se na něj."

Pro Mercedes bude zřejmě klíčová práce s pneumatikami, protože v Melbourne trpěl větším opotřebením než konkurence. "Náš tým bude tvrdě pracovat na pochopení těchto problémů a kde to bude možné i na jejich nápravě před příštím závodem v Malajsii," uvedl sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug.

Šéf týmu Ross Brawn dodal: "Máme v základu dobré auto a teď je na nás, abychom optimalizovali výkonnost a využili jeho potenciál na trati."

Další článek: Brawn: O F-průduchu se hovoří, aby se odvedla pozornost od výfuků ostatních

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00