Austinu vyhovuje nové datum v kalendáři

Organizátoři Velké ceny USA v Austinu si pochvalují přeložení závodu na listopad, ale kvůli texaské legislativě zřejmě budou muset poopravit žádost o státní dotaci
Austinu vyhovuje nové datum v kalendáři

Velká cena USA na novém závodním okruhu v Austinu se původně měla konat v červnu, ale v nové verzi kalendáře na sezonu 2012 (podrobněji v aktuálním čísle F1Magu) jí patří až 18. listopad, kdy už v Texasu nemají být tak vysoké teploty. Organizátoři závodu jsou se změnou spokojeni a věří, že termín neovlivní možnost získat státní dotace.

Promotér závodu se dokonce po vydání nového kalendáře nechal slyšet, že "v takový termín doufal". Jediný problém ale může nastat právě se státní podporou. Podle texaské legislativy musí být státní dotace, která činí 25 milionů dolarů, uvolněna rok před konáním akce. Okruh proto o dotaci zažádal již na červen, ale organizátoři věří, že změna termínu na listopad nebude zásadní překážkou.

"I když jsme neanalyzovali důsledky potenciální změny termínu, věříme, že jakákoliv změna realizovaná FIA neovlivní velkou cenu formule jedna z hlediska státní dotace, ale ovlivní pouze načasování závodu," uvedl v tiskovém prohlášení člen organizačního výboru okruhu Wayne Hollingsworth. "Pokud se datum velké ceny skutečně změní, z hlediska požadavků zákona upravíme naši žádost na základě nového termínu a těšíme se na schválení dotací v pozdější části roku."

Diskuze (2) Další článek: Okruh ve Spa potvrdil jednání o střídání s Francií
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00