Austin by se rád v kalendáři posunul, důvodem je fotbal

Kalendář sezóny 2013 se nezamlouvá pořadatelům Grand Prix USA, termín jejich závodu koliduje s důležitým fotbalovým utkáním.
Austin by se rád v kalendáři posunul, důvodem je fotbal

FIA přidělila Austinu víkend 15. až 17. listopadu, ale v sobotu 16. listopadu odehraje Texaská univerzita fotbalový zápas s Oklahomou.

To by se ve srovnání s formulí 1 mohlo zdát jako minoritní záležitost, ale návštěvnost obou sportovních událostí se očekává zhruba stejná, tedy přes 100 tisíc diváků. Tedy za předpokladu, že se neuskuteční ve stejnou dobu. V opačném případě by totiž mohlo dojít k přetížení lokální infrastruktury, od ubytování až po dopravu.

Proto se američtí pořadatelé obrátili na FIA s žádostí o přesun jejich závodu na jiný termín. Jsou si však vědomi skutečnosti, že sestavit globální kalendář formule 1 je velmi náročné, proto jsou připraveni na možnost, že se nic nezmění.

Další článek: Před návratem Turecka do kalendáře zbývá dořešit finance

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.