Audi vyjednávalo s Kubicou o angažmá v DTM

Závodní budoucnost Roberta Kubici je nejasná. Polák může v příští sezóně pokračovat u Williamsu, zároveň je však ve hře i jeho odchod z formule 1. V takovém případě by mohl zamířit třeba do DTM, kde o jeho služby projevuje zájem Audi.
Audi vyjednávalo s Kubicou o angažmá v DTM

Spojení Robert Kubica a DTM není nikterak nové. Polský pilot koketoval s prestižním německým šampionátem cestovních vozů již v roce 2013, kdy testoval vůz Mercedesu. „Stříbrné šípy“ dnes již v DTM nepůsobí, tehdy ale zástupce značky ze Stuttgartu Kubica svými výkony oslovil a málem z toho bylo závodní angažmá.

Zástupci čtyřiatřicetiletého rodáka z Krakówa nyní kolem DTM opět krouží, o Kubicu se však nyní zajímá Audi, které v šampionátu působí spolu se značkami BMW a Aston Martin.

Podle informací Autosportu došlo k neformální schůzce mezi zástupci německé tovární stáje a Kubicovými manažery před minulým závodním víkendem DTM, který hostil Nürburgring.

Nemá to číst, říká Kubica o nenávistných komentářích polských fanoušků na adresu Russella

Nemá to číst, říká Kubica o nenávistných komentářích polských fanoušků na adresu Russella

Na možné angažování Roberta Kubici se Autosport ptal šéfa Audi Motorsport Dietera Gasse, který odpověděl: „Kubica je bezpochyby zajímavým pilotem pro šampionát DTM jako celek.“

Je tu ale háček. Audi má v sezóně 2019 již po předposledním závodním víkendu zajištěný titul mezi konstruktéry i mezi jezdci, kde šampionát ovládl René Rast. Vzhledem k vítězné sestavě, která získala titul pro „čtyři kruhy“, by tak Gass zasahoval do jezdeckého složení jen opatrně, což by mohlo případný Kubicův příchod zkomplikovat.

Pro Audi v roce 2019 v DTM závodí šestice továrních pilotů ve složení Robin Frijns, Nico Müller (oba tým Abt), René Rast, Jamie Green (oba tým Rosberg), Loic Duval, Mike Rockenfeller (oba tým Phoenix) a u zákaznické stáje WRT působí ještě dvojice Pietro Fittipaldi, Jonathan Aberdein.

V osmnáctičlenném startovním poli je dva závody před koncem sezóny nejhůře postaveným továrním jezdcem Audi osmý Jamie Green a v poháru konstruktérů Audi deklasuje druhé BMW průběžně o propastných 409 bodů, o ztrátě britského nováčka v sérii Aston Martin ani nemluvě…

Jenson Button si vyzkouší DTM. V říjnu nastoupí do závodů v Hockenheimu

Jenson Button si vyzkouší DTM. V říjnu nastoupí do závodů v Hockenheimu

„Je ještě brzy komentovat detaily o situaci našich továrních pilotů, ale pokud se podívám detailněji na letošní sezónu, tak jsme hodně těžili z toho, že jsme měli k dispozici vyváženou a silnou jezdeckou sestavu,“ podotknul Gass.

„Každý z našich jezdců byl schopný dojíždět na pódiu nebo získávat velké množství bodů, takže by nebylo lehké se s některým z nich rozloučit.“

„Osobně jsem s Kubicou nemluvil, ale hovořil jsem s jeho manažery. Začínám si všímat zájmu o DTM i z kategorií, které by papírově měly stát nad tímto šampionátem, což je samo o sobě dobré znamení,“ pochvaloval si šéf Audi Motorsport.

Z Gassových slov lze vyčíst, že příchodu Roberta Kubici k jeho týmu do DTM by bránila silná jezdecká šestka, která letos deklasovala BMW a mimo jiné také osoba výše zmiňovaného Jonathana Aberdeina z belgické stáje WRT.

Mladý Jihoafričan, který závodil v evropské formuli 3, podává za volantem soukromého Audi RS5 Turbo DTM 2019 velmi dobré výkony, kterými zastiňuje i týmového kolegu Fittipaldiho. Aberdein se v roce 2019 třikrát dostal do nejlepší pětky a celkově drží desáté místo. Fittipaldi závodící se stejnou technikou je přitom až patnáctý a doposud získal o 45 bodů méně. Pokud by tedy Audi uvažovalo o novém jezdci v továrním týmu, tak by velmi pravděpodobně mohlo vsadit právě na jednadvacetiletého rodáka z Kapského Města.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Ecclestone kritizuje rostoucí počet závodů. Začalo to ale během jeho éry

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10