Audi může podle studie Domenicaliho vstoupit do F1, ale nechce

Stefano Domenicali dostal před časem zadání od šéfa Audi Ruperta Stadlera. V prosinci pak bývalý šéf Ferrari předložil vedení Audi studii proveditelnosti vstupu do formule 1.
Audi může podle studie Domenicaliho vstoupit do F1, ale nechce

Domenicali už nějaký ten měsíc pracuje pro Audi. Přestože se jeho role neměla týkat formule 1 a dokonce ani motorsportu, nakonec to tak docela neplatilo. Domenicali připravil a v prosinci předložil Audi studii proveditelnosti vstupu do formule 1. Podle Auto Motor und Sport dopadla studie zřejmě pozitivně.

O vstupu Audi, Porsche nebo přímo Volkswagenu se spekuluje už dlouho a dohady se neustále vracejí. Nejblíže bylo Audi k F1 parně v roce 2008, kdy mělo spolupracovat s Red Bullem. Nakonec z toho ale sešlo a sejde z toho patrně také nyní.

Audi brání vstupu do F1 nejistá budoucnost. Momentálně se neví, jaké motory zde budeme mít v roce 2017. Kromě toho vše blokuje Ferdinand Piëch z Volkswagenu, který není zrovna dvakrát zadobře s Berniem Ecclestonem.

Auto Motor und Sport mezi tím píše, že Red Bull stále není spokojen s motorem Renault a mohl by se pohlédnout jinam – stavět vlastní motor nebo přilákat právě Audi, což se ale dnes nezdá moc reálné.

Red Bull by prý mohl chtít také koupit podíl ve formuli 1.

Další článek: McLaren skončil předčasně a má velký problém