Audi a Porsche krouží okolo dvou týmů F1

Dvě značky koncernu VW se i nadále rozhodují, zda vstoupí do formule 1. Velmi pravděpodobně se tak stane.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Audi a Porsche krouží okolo dvou týmů F1 | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Rozpočtový strop, nová pravidla, nové pohonné jednotky, příslib zavedení udržitelného paliva, hybridy. To vše láká dvě značky koncernu VW vstoupit do F1.

Není žádným tajemstvím, že Porsche a Audi zvažují vstup. Účastnily se už jednání o nových pohonných jednotkách pro rok 2026.

Reálně existuje několik možností – značka může založit vlastní tým, koupit podíl v současném týmu nebo figurovat jen jako dodavatel pohonných jednotek.

Okolo vstupu, o němž by se mělo rozhodnout zřejmě v únoru nebo březnu, kolují různé spekulace.

Německý Frankfurter Allgemeine Zeitung se odvolává na své zdroje, podle kterých Audi a Porsche vedly předběžné rozhovory s několika týmy. Dobře probíhají jednání s týmy McLaren a Red Bull.

Audi je údajně blízko předložení nabídky šéfovi McLarenu Paulu Walshovi. Jednání s vlastníkem McLarenu, bahrajnským investičním fondem Mumtalakat, byla podle nich slibná. Audi by koupilo celý McLaren nebo významný podíl v něm.

Porsche vedle toho jedná o úzké spolupráci s Red Bullem.

Audi a Porsche plánují vyvinout pohonnou jednotku společně, ale každý ji nabídne dalším týmům formule 1 pod svým vlastním jménem. Tímto způsobem by byli schopni si rozdělit vysoké náklady na vývoj. 

Další článek: Gasly doufá, že AlphaTauri letos překvapí. Stát se může cokoliv, říká

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).