Atraktivita F1: Boullier chce nové země, Lauda viní promotéry

Eric Boullier si myslí, že formule 1 o sobě píše moc negativně a měla by zamířit do nových destinací. Lauda zase hází vinu za pokles návštěvnosti na bedra pořadatelů.
Atraktivita F1: Boullier chce nové země, Lauda viní promotéry

„Střílíme se do vlastní nohy, když kritizujeme, ale měli jsme skvělé závody téměř každý víkend,“ říká Boullier pro Autosport.

„Máme několik zemí, které mají zájem hostovat velkou cenu, měli bychom podporovat tyto změny, protože je skvělé vidět F1 přicházet do nových zemí. F1 je třeba více propojit s fanoušky a novými technologiemi.“

Šéf McLarenu reaguje na diskusi z poslední doby. Řeší se pokles sledovanosti na všech frontách – od televizních přenosů až po prodané lístky na okruzích.

Pokud chcete problém řešit, musíte znát nejdříve jeho příčiny a podstatu. Činovníci formule 1 se ale shodnout nemohou. Jsou závody nudné? Odrazuje fanoušky zvuk motorů? Pravidla? Hodně se mluví o zapojení nových médií a sociálních sítí.

Niki Lauda to vyřešil po svém a vinu dává překvapivě promotérům. Podle Laudy nesou odpovědnost samotní pořadatelé závodů.

„Promotéři by se měli podívat na Spielberg. Red Bull je profesionální organizací a prodala 80 000 vstupenek přes internet do tří dnů pro rozhlasové reklamě. K dispozici jsou nové způsoby prodeje vstupenek a promotéři by měli přemýšlet o tom, co mohou fanouškům během víkendu nabídnout.

Proč byl Silverstone úspěšný? Byly tam přehlídky legend, více závodění, bohatší program,“ dodává Lauda.  

Další článek: Marussia o jezdcích rozhodne po sezóně

Témata článku: ,