Ať u nás Hamilton zůstane navždy, přeje si Wolff

Lewis Hamilton si v Mexiku zajistil svůj pátý titul mistra světa a zároveň čtvrtý s Mercedesem. Jeho šéf Toto Wolff proto nevidí důvod, proč by mělo být partnerství britského pilota s německou značkou někdy ukončeno.
Ať u nás Hamilton zůstane navždy, přeje si Wolff

I když Mercedes ještě nemá jistý zisk mistrovského titulu v poháru konstruktérů, tak v Mexiku celý tým včetně šéfa Toto Wolffa oslavoval spolu s Lewisem Hamiltonem jeho pátý triumf v celkovém pořadí mistrovství světa formule 1.

Britský pilot dosáhl s Mercedesem na celou řadu úspěchů. I proto nevidí Toto Wolff žádný důvod pro možný Hamiltonův odchod od německé stáje.

Hamilton může překonat Schumacherovy rekordy, říká Rosberg

Hamilton může překonat Schumacherovy rekordy, říká Rosberg

„Dokud budeme mít auto schopné vyhrát mistrovství světa a dokud on bude mít chuť pokračovat, tak nebude žádný důvod pro ukončení naší spolupráce. To partnerství by mohlo trvat navždy,“ řekl Wolff pro oficiální web formule 1.

„Tohle je ten nejlepší Lewis Hamilton za posledních šest let. Je to kompletní jezdec. Byl ještě lepší v autě i mimo něj.“

„Hodně dělá jeho schopnost kombinovat talent, tvrdou práci, intelekt a emoční inteligenci. Těmito vlastnostmi disponovali všichni velcí šampióni. Pokud jednu z nich postrádáte, tak pořád můžete být úspěšným pilotem. Nikdy ale nedosáhnete takové velikosti,“ dodal na adresu Hamiltona Wolff.

„Stále toho má hodně před sebou (Hamilton). Pátý šampionát vyhrál díky své koncentraci na to, co dělá rukama, a také díky tomu, že se nedívá až příliš dopředu. Před tím, než můžete vyhrát sedmý titul, tak musíte nejdříve vyhrát ten šestý. A pro ten jsme ještě nezískali ani jeden bod.“

Lewis Hamilton má v současnosti platnou smlouvu u Mercedesu až do sezóny 2020. Dokáže britský pilot vyrovnat rekord Michaela Schumachera již během následujících dvou let?

Foto: Getty Images / Mark Thompson

 

Další článek: Verstappen se s námi stane nejmladším mistrem světa, věří Marko

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00