Ať u nás Hamilton zůstane navždy, přeje si Wolff

Lewis Hamilton si v Mexiku zajistil svůj pátý titul mistra světa a zároveň čtvrtý s Mercedesem. Jeho šéf Toto Wolff proto nevidí důvod, proč by mělo být partnerství britského pilota s německou značkou někdy ukončeno.
Ať u nás Hamilton zůstane navždy, přeje si Wolff

I když Mercedes ještě nemá jistý zisk mistrovského titulu v poháru konstruktérů, tak v Mexiku celý tým včetně šéfa Toto Wolffa oslavoval spolu s Lewisem Hamiltonem jeho pátý triumf v celkovém pořadí mistrovství světa formule 1.

Britský pilot dosáhl s Mercedesem na celou řadu úspěchů. I proto nevidí Toto Wolff žádný důvod pro možný Hamiltonův odchod od německé stáje.

Hamilton může překonat Schumacherovy rekordy, říká Rosberg

Hamilton může překonat Schumacherovy rekordy, říká Rosberg

„Dokud budeme mít auto schopné vyhrát mistrovství světa a dokud on bude mít chuť pokračovat, tak nebude žádný důvod pro ukončení naší spolupráce. To partnerství by mohlo trvat navždy,“ řekl Wolff pro oficiální web formule 1.

„Tohle je ten nejlepší Lewis Hamilton za posledních šest let. Je to kompletní jezdec. Byl ještě lepší v autě i mimo něj.“

„Hodně dělá jeho schopnost kombinovat talent, tvrdou práci, intelekt a emoční inteligenci. Těmito vlastnostmi disponovali všichni velcí šampióni. Pokud jednu z nich postrádáte, tak pořád můžete být úspěšným pilotem. Nikdy ale nedosáhnete takové velikosti,“ dodal na adresu Hamiltona Wolff.

„Stále toho má hodně před sebou (Hamilton). Pátý šampionát vyhrál díky své koncentraci na to, co dělá rukama, a také díky tomu, že se nedívá až příliš dopředu. Před tím, než můžete vyhrát sedmý titul, tak musíte nejdříve vyhrát ten šestý. A pro ten jsme ještě nezískali ani jeden bod.“

Lewis Hamilton má v současnosti platnou smlouvu u Mercedesu až do sezóny 2020. Dokáže britský pilot vyrovnat rekord Michaela Schumachera již během následujících dvou let?

Foto: Getty Images / Mark Thompson

 

Další článek: Verstappen se s námi stane nejmladším mistrem světa, věří Marko

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10