Ať u nás Hamilton zůstane navždy, přeje si Wolff

Lewis Hamilton si v Mexiku zajistil svůj pátý titul mistra světa a zároveň čtvrtý s Mercedesem. Jeho šéf Toto Wolff proto nevidí důvod, proč by mělo být partnerství britského pilota s německou značkou někdy ukončeno.
Ať u nás Hamilton zůstane navždy, přeje si Wolff

I když Mercedes ještě nemá jistý zisk mistrovského titulu v poháru konstruktérů, tak v Mexiku celý tým včetně šéfa Toto Wolffa oslavoval spolu s Lewisem Hamiltonem jeho pátý triumf v celkovém pořadí mistrovství světa formule 1.

Britský pilot dosáhl s Mercedesem na celou řadu úspěchů. I proto nevidí Toto Wolff žádný důvod pro možný Hamiltonův odchod od německé stáje.

Hamilton může překonat Schumacherovy rekordy, říká Rosberg

Hamilton může překonat Schumacherovy rekordy, říká Rosberg

„Dokud budeme mít auto schopné vyhrát mistrovství světa a dokud on bude mít chuť pokračovat, tak nebude žádný důvod pro ukončení naší spolupráce. To partnerství by mohlo trvat navždy,“ řekl Wolff pro oficiální web formule 1.

„Tohle je ten nejlepší Lewis Hamilton za posledních šest let. Je to kompletní jezdec. Byl ještě lepší v autě i mimo něj.“

„Hodně dělá jeho schopnost kombinovat talent, tvrdou práci, intelekt a emoční inteligenci. Těmito vlastnostmi disponovali všichni velcí šampióni. Pokud jednu z nich postrádáte, tak pořád můžete být úspěšným pilotem. Nikdy ale nedosáhnete takové velikosti,“ dodal na adresu Hamiltona Wolff.

„Stále toho má hodně před sebou (Hamilton). Pátý šampionát vyhrál díky své koncentraci na to, co dělá rukama, a také díky tomu, že se nedívá až příliš dopředu. Před tím, než můžete vyhrát sedmý titul, tak musíte nejdříve vyhrát ten šestý. A pro ten jsme ještě nezískali ani jeden bod.“

Lewis Hamilton má v současnosti platnou smlouvu u Mercedesu až do sezóny 2020. Dokáže britský pilot vyrovnat rekord Michaela Schumachera již během následujících dvou let?

Foto: Getty Images / Mark Thompson

 

Další článek: Verstappen se s námi stane nejmladším mistrem světa, věří Marko