Ať se pro sobotní sprinty využívá reverzního startovního roštu, navrhuje Sainz

Carlos Sainz z Ferrari přišel s návrhem, který by podle něho zvýšil atraktivitu víkendu, jejichž součástí je i sobotní sprint.
Ať se pro sobotní sprinty využívá reverzního startovního roštu, navrhuje Sainz

Závodní víkendy se sobotním sprintem jsou součástí vybraných velkých cen již třetím rokem. Momentálně je jejich koncept následující – před každým sprintem se jede nezávislá kvalifikace na zbytek víkendu, která určí pořadí pro start krátkého závodu, ve kterém následně boduje prvních osm v cíli.

S novým návrhem, jak by sprinty mohly vypadat, nyní přišel Carlos Sainz.

„Mám návrh. I nadále bych byl pro víkendy se sprintem, ale ty by se měly jezdit s reverzním startovním roštem na základě průběžného pořadí šampionátu,“ řekl Sainz v podcastu P1 with Matt & Tommy.

„Jen si to představte. Řekněme, že by Max (Verstappen, lídr šampionátu, pozn. red.) startoval poslední, zatímco Ferrari by startovalo ze 16., 14. či 13. místa. Celé pole by bylo blízko u sebe. Kdybyste dali body až do desátého místa, tak bych si před startem ze 14. místa říkal, zda se dokážu dostat do první desítky či pětky. Max, startující z posledního místa, by si s Red Bullem určitě věřil na první desítku...,“ rozvinul svou teorii španělský pilot.

„Závody, které byste tím získali, by byly neuvěřitelné a neovlivnily by zbytek víkendu. Pořád by tu byl hlavní závod, o který se všichni zajímají, a k němu byste měli sprint v sobotu, abyste mohli mluvit i o něčem jiném,“ pokračoval pilot Ferrari s tím, že tuto myšlenku podporuje více závodníků.

Podle Sainze by tím byl navíc vyřešen problém, který přinášejí současné sprinty – tedy, že často až moc napovídají, jak bude vypadat rozložení sil na trati v hlavním závodě.

Další článek: Také druhý trénink v Singapuru ovládlo Ferrari. Nejrychlejší byl tentokrát Carlos Sainz

Témata článku: , ,