Aston Martin v televizi nevyniká. Změnu zvažuje, návrat k růžové to ale nebude

Aston Martin chystá změnu zbarvení. Návrat k růžové barvě z předešlých let to však nebude.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Aston Martin v televizi nevyniká. Změnu zvažuje, návrat k růžové to ale nebude | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Z Racing Pointu se letos stal Aston Martin. Tým přešel na tradiční zelenou, která ale v televizi příliš nevyniká. Vozy Astonu Martin občas vypadají jako černé mercedesy. 

Generální ředitel bývalého titulárního sponzora BWT Andreas Weissenbacher vyzval, aby se tým vrátil k růžové. Připomeňme, že BWT u týmu zůstal, ale na voze je viditelný jen v náznacích.

„Šéf Aston Martinu Lawrence Stroll chápe, že mé srdce krvácí,“ řekl Weissenbacher pro Speedweek. Pokud by byl vůz růžový, byl by podle Weissenbachera spokojenější i dnešní titulární sponzor Cognizant, protože by byl více vidět.

„Z obchodního hlediska to bylo špatně. Z historického hlediska je britská závodní zelená pro mnohé jistě pochopitelná, pro mě ne. Aston Martin v televizi nevyniká.“

Aston Martin se podle Strolla letos postupně zlepšuje, ačkoliv se věnuje i přípravám na příští rok

Aston Martin se podle Strolla letos postupně zlepšuje, ačkoliv se věnuje i přípravám na příští rok

„Myslím, že zelená barva nám sluší, to je jisté,“ řekl šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer, kterého cituje Motorsport.com. „Myslím, že na slunci a při přímém pohledu je to úžasná barva.“

„Ale myslím si, že bychom se měli zaměřit na to, aby v televizi trochu více vynikla, ale současně bychom neměli přijít o tu zelenou, kterou vidíte venku.“

„Nevím, jestli to dokážeme, ale je to jedna z věcí, kterou se snažíme udělat, abychom se ujistili, že se v televizi odliší od některých jiných tmavších vozů.“

Podle Szafnauera ale vůz zůstane zelený, protože zelená k Astonu Martin patří. „Ferrari je červené. Aston Martin je zelený,“ dodal šéf týmu.

Váš názor Další článek: Kuan-jü Čou debutoval ve víkendu F1. Před vyjetím cítil velký tlak
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00