Aston Martin v F1 a Red Bull s motory Mercedes?

V sobotu večer se objevila zpráva, kterou by bez nadsázky nevymyslel ani ten nejšílenější autor. Aston Martin není daleko od vstupu do formule 1 a to díky spolupráci s Red Bullem. Důsledek? Pod kapotou rudých býků by řval motor Mercedesu.
Aston Martin v F1 a Red Bull s motory Mercedes?

Red Bull není spokojen s pohonnou jednotkou Renaultu. To není žádné tajemství. Zatímco Francouzi zvažuji odkoupení některého z týmů (poslední spekulací je Lotus), Red Bull sám moc na výběr nemá...neměl. Sice se mu nabízí Ferrari, ale to asi není zcela reálné.

Red Bull se už dříve snažil přemluvit ke vstupu do F1 některou ze značek koncernu Volkswagen, ale ti o F1 příliš zájem nemají a navíc zde existuje riziko, že by celá věc skončila podobně, jako je tomu u McLarenu a Hondy.

Autosport ale nyní přinesl šokující informaci. Do formule 1 by mohl vstoupit Aston Martin. Ne, že by snad on stavěl motor, ale Aston Martin je z 5% vlastněn Mercedesem. 

Podle dohody by se Mercedes stal oficiálním dodavatelem pohonných jednotek Red Bullu a Aston Martin by vystupoval jako partner a měl na vozech rudých býků svá loga. Jednání probíhají pro rok 2016, byť má Red Bull pro tuto sezónu ještě smlouvu s Renaultem. 

Rozhovory měli zahájit Andy Palmer (šéf Astonu) a ředitel marketingu a komunikace Simon Sproul. Aston Martin odmítl situaci komentovat.

Nejednalo by se vlastně o nově příchozí značku. Aston Martin je v motorsportu docela známý a dokonce krátce účinkoval v F1 –  v letech 1959 a 1960.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Sobotní bitva o nejrychlejší časy v Silverstonu