Aston Martin se na domácí trati v Silverstone vrátil na bodované pozice | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Aston Martin se na domácí trati v Silverstone vrátil na bodované pozice

Aston Martin si na domácí trati vyjel body za dvě umístění v první desítce.

I když ve formuli 1 najedeme hned několik týmů, které sídlí poblíž dějiště Velké ceny Británie, pouze jeden z nich má svoji továrnu přímo v Silverstone.

Tím týmem je Aston Martin, který v letošním domácím závodě získal zásluhou sedmého Lance Strolla a osmého Fernanda Alonsa celkem 14 bodů a nechal tak zapomenout na předchozí dva nezdary ve Španělsku a v Rakousku, kde tým Lawrence Strolla nebodoval.

„Tento závod nebyl snadný, zvládli jsme ho dobře a získali pro tým slušnou porci bodů. Dobře jsem odstartoval a dostal se před Nika (Hülkenberga, pozn. red.). Pak začalo po několika kolech pršet a my jsme zastavili pro přechodné pneumatiky. Tohle je vždy náročné odhadnout, ale myslím, že jsme se rozhodli dobře,“ uvedl po závodě Lance Stroll.

„Je dobře, že jsme sérii tří závodů ve třech po sobě jdoucích víkendech zakončili takovým výsledkem. Je to pro tým velké povzbuzení a budeme se snažit přenést tento impuls i do Maďarska,“ dodal Kanaďan.

Vedle Strolla si pro body v Silverstone dojel také jeho týmový kolega Fernando Alonso, jenž dojel hned za ním na osmém místě.

„Dojet s oběma vozy v první desítce je pro nás dobrý výsledek. Po celý víkend jsem se tentokrát cítil konkurenceschopnější, což bylo oproti předešlým závodům povzbudivé,“ nechal se slyšet zkušený Španěl.

„Je jen na nás, abychom se dále zlepšovali a hledali v autě další zrychlení pro nadcházející závody,“ dodal Alonso.

Doporučujeme

Články odjinud