Aston Martin: S kritikou vozu ze strany Alonsa nemáme problém | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Aston Martin: S kritikou vozu ze strany Alonsa nemáme problém

Šéf Astonu Martin Mike Krack prohlásil, že nemá problém s tím, že Fernando Alonso během GP Singapuru označil svůj vůz za neřiditelný.

Tým Aston Martin má za sebou víkend, na který by nejraději všichni jeho členové zapomněli.

Lance Stroll prožil v kvalifikaci velkou nehodu, kvůli níž následně ani nestartoval a příliš důvodů k úsměvu neměl ani Fernando Alonso, který dojel na posledním patnáctém místě a poprvé letos nebodoval.

Během závodu se přitom zdálo, že by Španěl mohl slušně bodovat, ale poté ho postihla řada nepříjemností – trest za překročení bílé čáry při vjezdu do boxů, nepovedený pit stop a vše vygradovalo tím, že si začal stěžovat na chování svého vozu.

Alonso do vysílačky doslova řekl: "Tohle auto se nedá řídit!"

K frustraci mistra světa F1 z let 2005 a 2006 se nyní vyjádřil jeho šéf Mike Krack.

„Jako tým musíme brát na vědomí, když je jezdec kritický,“ uvedl Krack, kterého cituje Autosport.

„Samozřejmě, pokud není výkon vozu takový, který očekává a na který je zvyklý, pak si myslím, že je to v pořádku. Chceme, aby ze sebe vydali všechno, takže je normální, že jezdci reagují i takovým způsobem,“ pokračoval Lucemburčan.

Zpočátku se přitom závod pro Alonsa nevyvíjel tak špatně.

„Mysleli jsme si, že máme dobrý rytmus. Dopředu jsme věděli, že bude těžké jet s jezdci vpředu. Na střední sadě pneumatik všechno běželo docela dobře. Po výjezdu safety caru jsme nasadili tvrdé pneumatiky a začali jsme se trápit, takže musíme pochopit, proč,“ dodal na toto téma Krack.

Doporučujeme

Články odjinud