Aston Martin představil vůz AMR22

Aston Martin dnes představil vůz pro rok 2022. Je to první skutečný vůz pro letošní sezónu, který jsme viděli.

Haas představil jen rendery, které neukazují skutečný vůz, ale spíše něco mezi loňským showcarem od F1 a skutečným letošním vozem americké stáje. Podobně pojmul prezentaci také Red Bull, který ukázal jen drobně upravený showcar v letošních barvách a s novým titulárním sponzorem – gigantem Oracle. Skutečné vozy tak budou vypadat jinak.

Aston Martin je prvním týmem, který místo makety ukázal skutečný monopost pro sezónu 2022. Už zítra pak nový vůz vyzkouší na okruhu v Silverstonu v rámci filmovacího dne. Vůz může odjet 100 km, takže tým bude mít dva týdny před začátkem testů první data a to nejen o voze ale také o pohonné jednotce, kterou letos pohání palivo E10. 

Přestože se jedná o reálný vůz, v prvním závodě bude nepochybně také on vypadat jinak. Největší novinky týmy nasadí až v Bahrajnu. 

Také letos budou pro Aston Martin jezdit Lance Stroll a Sebastian Vettel. Astonu Martin se vloni nedařilo a to zejména kvůli změně pravidel v oblasti podlahy. Letos se bude chtít nepochybně zlepšit, ale myslí také na budoucnost. Vedle současné továrny vyrůstá nová. Před pár dny pak Aston Martin potvrdil dalšího sponzora – ropného giganta Aramco.

Další článek: Nové šokující důkazy proti Masimu? Nikoliv, jen bublající emoce

Témata článku: