Aston Martin potvrdil příchod Cardileho. Stane se šéfem jeho technického oddělení | Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Aston Martin potvrdil příchod Cardileho. Stane se šéfem jeho technického oddělení

Aston Martin oznámil, že se šéfem jeho technického oddělení v příštím roce stane Enrico Cardile, který dosud pracoval pro Ferrari.

Skutečnost, že Aston Martin dnes potvrdil Enrica Cardileho, jako nového budoucího šéfa svého technického oddělení, není velkým překvapením. Média totiž již několik týdnů spekulovala o tom, že se Cardile brzy přesune z Ferrari do Astonu Martin.

Vše umocnilo včerejší oznámení italské stáje, ve kterém byl odchod Cardileho z Maranella, kde zastával pozici technického šéfa pro šasi, oficiálně potvrzen.

Jak to v F1 u klíčových pracovníků bývá, Cardile se k Astonu Martin kvůli konkurenčním doložkám nepřipojí hned, ale až v příštím roce.

V rámci Astonu Martin bude Cardile zastávat pozici šéfa technické kanceláře (Chief Technical Officer) –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ bude tedy zodpovídat za celé technické oddělení stáje ze Silverstone.

„Rád bych Enrica přivítal v Astonu Martin, ve kterém se snažíme posílit tým technického oddělení před významnými změnami předpisů v roce 2026. Jsem nadšený, že se nám i nadále daří získávat do našeho týmu talenty světové úrovně,“ uvedl v tiskovém prohlášení majitel stáje Lawrence Stroll.

„Enrico má téměř 20 let zkušeností z Ferrari a nabídne naší technické strategii nový pohled na věc,“ řekl na adresu Cardileho šéf týmu Mike Krack.

„Již se těším až do Astonu Martin nastoupím. Ambice a odhodlání jsou zde patrné, být toho součástí je pro mě jedinečná příležitost,“ uvedl pak samotný italský inženýr.

Doporučujeme

Články odjinud