Aston Martin posiluje. Technickým ředitelem se stane Luca Furbatto

Aston Martin oznámil změny v technickém oddělení. Novým technickým šéfem se stane italský inženýr Luca Furbatto.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Aston Martin posiluje. Technickým ředitelem se stane Luca Furbatto | Foto: Getty Images / Peter Fox

Furbatto působil od roku 2017 jako šéfkonstruktér v týmu Sauber Motorsport, kde od té doby dohlížel na design vozů Sauber a Alfa Romeo.

Devětačtyřicetiletý Ital bude po odchodu z Hinwilu absolvovat krátkou povinnou dovolenou. Teprve poté se bude moci ujmout role technického šéfa Astonu Martin.

Nebude to jediná posila. Aston dokončuje novou továrnu a také personálně posiluje. Je to nutné. Force India byla známá tím, že měla efektivní ale také poměrně malý tým. 

Furbatto působí ve F1 už více než dvě desetiletí. Na konci 90. let začínal u Tyrellu. Následně pracoval od roku 2001 pro McLaren. Od roku 2012 byl hlavním konstruktérem u Toro Rosso. Poté působil u Manoru a Sauberu.

Dosavadní technický šéf britské stáje Andy Green u týmu nekončí. Bude mít novou roli vedoucího technického oddělení, „v níž bude mít celkový pohled na střednědobou až dlouhodobou technickou strategii společnosti.“

„Jelikož náš technický tým stále posilujeme, jsme nesmírně rádi, že se Luca Furbatto rozhodl připojit k týmu Aston Martin,“ řekl Szafnauer.

„Ve spolupráci s naší stávající technickou skupinou přinese cenný pohled a znalosti, které pomohou utvářet náš přístup v krátkodobém a střednědobém horizontu.“

Váš názor Další článek: Cunoda si pochvaluje přesun do Itálie
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00