Aston Martin odráží kritiku směřující na Strolla. V příštích závodech se mu bude dařit, věří Krack | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Aston Martin odráží kritiku směřující na Strolla. V příštích závodech se mu bude dařit, věří Krack

Šéf Astonu Martin Mike Krack pochválil Lance Strolla za jeho výkon v GP Kanady.

Lance Stroll to po příchodu Fernanda Alonsa do Astonu Martin nemá snadné. Zkušený Španěl totiž podává vynikající výkony, kterým 24letý Kanaďan zatím nedokáže sekundovat.

Stroll sice vstoupil do probíhající sezony solidně, když v prvních třech závodech dojel dvakrát mezi prvními šesti, za což si v souvislosti s poraněním po pádu z kola zasloužil uznání, ale dále – vyjma závodu v Barceloně – již tak zdařilé výsledky nezaznamenal.

Naposledy v Kanadě pak dojel po startu z 16. místa devátý, tedy sedm pozic za kolegou Fernandem Alonsem.

Šéf týmu Aston Martin Mike Krack nicméně nehodnotil Strollovo vystoupení na domácí půdě v Montrealu negativně.

„V kvalifikaci mu chyběla přilnavost. Když s něčím takovým bojujete, tak nemáte sebedůvěru a je to těžké. V závodě si však podle mě vedl dobře. Když jel mimo provoz (v čistém vzduchu, pozn. red), tak na tvrdých pneumatikách zajížděl stejné časy, jako jezdci na čele," uvedl Krack podle Autosportu.

„Když ale pak jede v DRS vláčku, tak není snadné se z 16. místa dostat na deváté. Myslím, že to byl velký úspěch. Byl to dobrý výkon,“ hodnotil Strollovo vystoupení lucemburský inženýr.

Kvalifikace je klíčová

Krack nicméně přiznává, že by se Stroll měl zlepšit v kvalifikacích.

„Ty jsou klíčové pro všechny. I u rychlých vozů, například v případě Sergia (Péreze, pozn. red.), jsme mohli vidět, že není jednoduché postupovat vpřed,“ všiml si Krack a pokračoval:

„Myslím, že si Lance z posledního závodu vezme pozitiva. Víme, že je silný na rychlých okruzích a pár několik takových nás nyní čeká. Věřím tedy, že se bude dařit oběma našim vozů,“ dodal Krack s výhledem na závody ve Spielbergu a v Silverstone.

Doporučujeme

Články odjinud