Aston Martin neví, proč v Barceloně ztrácel na měkkých pneumatikách

Tým ze Silverstone má za sebou první letošní závod, ve kterém ani jeden z jeho pilotů neskončil v první pětce. Mimo jiné za tím stálo tempo zelených monopostů z úvodu GP Španělska.
Foto: Getty Images / David Ramos
Aston Martin neví, proč v Barceloně ztrácel na měkkých pneumatikách | Foto: Getty Images / David Ramos

Lance Stroll a Fernando Alonso obsadili na katalánském okruhu šestou, respektive sedmou příčku. Oba dva na nejbližší konkurenci, tedy závodníky z řad Mercedesu a jezdce Ferrari Carlose Sainze, ztráceli především v samotném úvodu velké ceny, kdy měly zelené monoposty obuty měkké pneumatiky. 

Britský tým, před který se v Poháru konstruktérů dostal Mercedes, proto nyní hledá odpověď na to, proč trápení na měkké sadě pneumatik nastalo.

„Byli jsme trochu zklamáni naším tempem, především pak během prvního stintu na měkkém obutí,“ přiznal po závodě šéf stáje Mick Krack, kterého citoval Autosport.

„V porovnání s našimi nejbližšími soupeři jsme neměli rychlost. Potřebujeme proto pochopit důvod toho všeho, protože naše manko bylo na začátku docela velké. Některé vozy kolem nás víceméně jen projížděli. Musíme to pochopit,“ vyzývá Lucemburčan, jenž je toho názoru, že by Astonu nepomohl ani start z vyšších pozic na roštu. 

„I kdybychom startovali ze druhého místa, bylo by v úvodní fázi závodu, tedy v prvních asi 15 kolech, těžké udržet Mercedesy za námi. Myslím, že jsme byli tak o šest až sedm desetin na kolo pomalejší,“ uvedl Krack a pokračoval:

„Na konci závodu jsme pak na tvrdých pneumatikách byli velmi silní. Do té doby jsme však už utrpěly ztráty. I když bychom to tak asi neměli nazývat, protože jsme měli oba vozy vysoko a posbírali jsme 14 bodů. Nešlo tedy o žádné drama,“ zhodnotil představení Astonu Martin ve Španělsku jeho šéf.

Další článek: Dokud nevyřešíme nekonzistenci, nemůžeme Mercedes porazit, přiznává Vasseur

Témata článku: , ,