Aston Martin má nového titulárního sponzora. BWT nahradí Cognizant

Aston Martin dnes potvrdil, že má nového titulárního sponzora.
Foto: Aston Martin
Aston Martin má nového titulárního sponzora. BWT nahradí Cognizant  | Foto: Aston Martin

Racing Point se letos přemění na Aston Martin, což promluví i do zbarvení vozu. Předpokládá se, že dominantní roli bude hrát zelená barva.

Se zakomponováním růžové se už u týmu zatěžovat nemusí. BWT jako titulárná sponzor končí, i když je možné, že spolupráce mezi firmami bude v nějaké podobě pokračovat.

Novým titulárním sponzorem bude americká IT firma Cognizant. Oficiální název týmu tak zní Aston Martin Cognizant Formule 1 Team.

„Návrat Astonu Martin do formule 1 po více než 60 letech je mezníkem v historii tohoto sportu,“ uvedl předseda představenstva Astonu Martin Lawrence Stroll, který koupil tým F1 v roce 2018 a následně koupil i podíl v britské automobilce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Foto: Aston Martin

„Jsem nesmírně hrdý na to, že můžeme zahájit tuto novou kapitolu s podporou Cognizantu. V dnešním světě pokračující digitální revoluce nemohu vymyslet vhodnějšího nebo cennějšího partnera, který by s námi spolupracoval. Snažíme se, aby se Aston Martin stal jedním z největších týmů ve sportu.“

Šéf týmu Otmar Szafnauer uvedl, že rozhodně nejde jen o peníze a nálepky na autě. Aston Martin dokončuje stavbu nové továrny a věří, že mu partnerství pomůže. 

„Vzhledem k tomu, že nová továrna je již ve výstavbě, odborné znalosti a zdroje společnosti Cognizant přidají hodnotu ve všech oblastech našeho IT provozu a významně přispějí k našemu výkonu na trati.“

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

„Nemohu se dočkat, až začnu spolupracovat s týmem Aston Martin Cognizant,“ uvedl Sebastian Vettel, který se poprvé objevil oficiálně v zelené.

„Během příštích několika měsíců toho mohu hodně objevit a jsem neuvěřitelně odhodlaný přispět k tomu, aby byl tento tým ještě úspěšnější. Než se nadějeme, budeme na prvním závodě a uvidíme toto slavné jméno tam, kam patří. Jsem hrdý na to, že mohu být součástí této cesty.“

Další článek: Russell se vloni hodně naučil ze soubojů s Vettelem

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00